Türkiye yine bir çocuğa yönelik cinsel istismar iddiasıyla sarsıldı. Diyarbakır’da 10 yaşındaki Suriyeli bir kız çocuğuna yönelik cinsel istismar girişiminde bulunulduğu iddia edildi. Cinsel istismar zanlısı olduğu iddia edilen 1 kişinin darp edilerek, polislere teslim edildiği belirtildi. İşte Diyarbakır’da yaşanan cinsel istismar olayının detayları!

Oğuzhan Uğur'un Mevzular Açık Mikrofon'a Tarikat Lideri Cübbeli Ahmet Hoca'yı Çağırması Olay Oldu! Oğuzhan Uğur'un Mevzular Açık Mikrofon'a Tarikat Lideri Cübbeli Ahmet Hoca'yı Çağırması Olay Oldu!

Mahalleli Cinsel İstismar Girişimini Fark Etti

Diyarbakır’da mahalleliler, 1 kişinin küçük kız çocuğuna cinsel istismar girişiminde olduğunu fark etti. Mahalleliler, söz konusu kişiye müdahale ederek darp etti. Mahalleliler darp ettikleri cinsel saldırı zanlısını polise teslim etti.

Olay, dün akşam saatlerinde Diyarbakır’ın Bağlar İlçesi 5 Nisan Mahallesi’nde yaşandı. Mahallede bulunan tek katlı metruk bir binada küçük kız çocuğuna cinsel istismar girişiminde bulunulduğu belirtildi. 24 yaşında olan S.Ç.’nin, yolda denk geldiği henüz 10 yaşında olan Suriyeli F.A. adındaki kız çocuğunu kandırdığı belirtildi. Küçük çocuğa ceviz vererek kandıran zanlı, bir süre birlikte yürüdü. Daha sonra metruk haldeki tek katlı evin oraya gelen S.Ç. küçük kızla binaya girdi.

Mahalleli Şüpheliye Linç Girişiminde Bulundu

Küçük kız çocuğuyla metruk bina içerisine giren S.Ç., burada Suriyeli küçük kıza cinsel istismar girişiminde bulundu. Olayı fark eden mahalleliler ise bir araya gelerek, metruk binaya girdi. Metruk binaya giren mahalleliler, küçük kızı kurtardı. Mahalleliler daha sonra S.Ç.’yi binadan dışarıya çıkartarak, darp etti. Bu esnada diğer mahallelilerin haber verdiği polis olaylarına geldi. Mahallelinin elinde darp edilen S.Ç., polislerin müdahalesiyle kurtarılarak, zırhlı araca bindirildi.

Küçük Kız Çocuk Şube Müdürlüğü’ne Gönderildi

Polis tarafından gözaltına alınan cinsel saldırı şüphelisi S.Ç., emniyette sorgulanmaya devam ediyor. Olayın mağduru olan 10 yaşındaki Suriyeli kız çocuğu F.A., ise polis tarafından Çocuk Şube Müdürlüğü’ne gönderildi. Mahallelinin S.Ç.’ye yönelik gerçekleştirdiği linç saldırısı da diğer mahalle sakinleri tarafından kameraya alındı.

Diyarbakır’da polis tarafından olaya ilişkin geniş çaplı soruşturulma sürdürüldüğü belirtildi. Söz konusu olay kameralara yansıdı. Mahallelinin saldırısı nedeniyle şüphelinin kaçmaya çalıştığı görülürken, olay esnasında büyük bir kaos yaşandı.