Mersin'de Hüseyin Okan Merzeci Ortaokulu'nda meydana gelen korkunç olayda 12 yaşında E.D., yine 12 yaşında olan sınıf arkadaşı Fatmanisa Yürekli'yi okul tuvaletinde öldürdü. Düşük not aldığı ve arkadaşının kendisi ile alay ettiği gerekçesi ile onu öldürdüğünü söyleyen 12 yaşındaki E.D.'nin arkadaşını öldürmesine ilişkin olay hakkında Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yayın yasağı getirildi. İşte olayın detayları!

Amerikan Güreşinin Efsanelerinden Hulk Hogan Artık Sadece Koltuk Değnekleriyle Yürüyebiliyor! Amerikan Güreşinin Efsanelerinden Hulk Hogan Artık Sadece Koltuk Değnekleriyle Yürüyebiliyor!

Alay Ettiği İçin Öldürdü

Mersin Hüseyin Okan Merzeci Ortaokulu'nda saat 12.00 sıralarında meydana gelen trajik olayda 12 yaşındaki E.D. sınıf arkadaşı Fatmanisa Yürekli'yi okul tuvaletinde kendisi ile alay ettiği gerekçesi ile öldürdü. Okul tuvaletinde meydana gelen olayda 12 yaşındaki E.D., aynı sınıfta eğitim gören sınıf arkadaşı 12 yaşındaki Fatmanisa Yürekli'ye önce not yazdı ve okul tuvaletine çağırdı. Planlı bir şekilde arkadaşını tuvalete çağıran E.D., ilk olarak arkadaşını tuvalette hortumla dövdü, ardından da evden getirdiği bir bıçakla boğaz ve karın kısmından ağır bir şekilde yaraladı. Olayın ardından E.D. kaçarken, diğer öğrenciler ise gördüklerini okul yönetimine haber verdi. akabinde okul yönetimi derhal emniyet güçleri ve sağlık ekiplerine haber verdi. Ancak ambulansla hastaneye kaldırılan Fatmanisa Yürekli, hastanedeki tüm çabalara karşın kurtarılamadı. Bu esnada yakalanarak polis merkezine götürülen E.D. ise sınavdan kötü not aldığı için Fatmanisa Yürekli'nin kendisi ile alay ettiğini bunun üzerine de onu öldürdüğünü itiraf etti.

Yayın Yasağı Getirildi

E.D., okulun tuvaletinde arkadaşı Fatmanisa Yürekli'yi hortumla dövdükten sonra bıçakladığını ama bunu Yürekli’nin kendisiyle alay ettiği için yaptığını söyledi. Olay yerinde inceleme yapan polis ekipleri, olayda kullanılan suç aleti bıçağı bularak muhafaza altına aldı. Konuya dair İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklama ile şu bilgiler paylaşıldı: 'Bir kız öğrencinin tuvalette baygın bulunduğunun idareye bildirilmesi üzerine nöbetçi müdür yardımcısınca yapılan kontrolde öğrenci F.Y'nin bıçakla yaralandığı tespit edilmiş, müdür yardımcısınca ambulans çağırılıp polise haber verilmiştir. Öğrenci F.Y, müdür yardımcısı ve rehber öğretmeni nezaretinde hastaneye götürülmüş ve tüm tıbbi müdahalelere rağmen kurtarılamayarak vefat etmiştir. Okulda yaşanan olayla ilgili Valilik oluruyla iki eğitim müfettişi görevlendirilmek suretiyle idari tahkikat başlatılmıştır.' Konu hakkında ise Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talebi üzerine Mersin 3. Sulh Ceza Hakimliğince olayla ilgili yayın yasağı getirildi.