Döviz kurlarındaki yüksek seviyede yaşanan artış nedeniyle Türkiye’de elektronik ürün fiyatları da fahiş seviyeye ulaştı. Durum böyle olunca vatandaşlar yeni cep telefonu almakta zorlanıyor. Uygun fiyata cep telefonu alma yöntemi araştıranların tercihi ise e-ihale sistemi oluyor. Ticaret Bakanlığı’nın e-ihale sistemi herkesin bütçesine uygun şekilde son model cep telefonu satın almasını sağlıyor. Peki piyasanın yarı fiyatına cep telefonu alma fırsatı sunan e-ihale’den cep telefonu nasıl alınır? Güncel e-ihale cep telefonu ilanları neler?

E-ihale Nedir?

Ticaret Bakanlığı mevzuat uygunsuzluğu nedeniyle ilgili kurumlar tarafından el koyulan ürünlerin satışını ihale usulünde gerçekleştiriyor. Geçmişten beri gerçekleştirilen bu uygulama 2022 yılında elektronik ortama da entegre edildi. E-ihale sistemi olarak isimlendirilen bu elektronik ihale modeli sayesinde vatandaşların Türkiye’nin her yerinden ihalelere katılabilme şansı sağlıyor.

O Grubun İçinde Olan Vatandaşlar Son Model Araç Alırken 1 TL Bile ÖTV Ödemeyecek! Sadece Kısa Süre İçin Geçerli O Grubun İçinde Olan Vatandaşlar Son Model Araç Alırken 1 TL Bile ÖTV Ödemeyecek! Sadece Kısa Süre İçin Geçerli

E-ihale sisteminde yayınlanan ilanlar genellikle ilgili sektöründeki fiyatların çok altındaki ihale başlangıç bedellerine sahip oluyor. Böylelikle çok daha düşük fiyatlara ürünlere sahip olabilme imkanı bulunuyor.

E-İhale’den Cep Telefonu Nasıl Alınır?

Her alanda olduğu gibi cep telefonu satışı da e-ihale sisteminde gerçekleştiriliyor. E-ihale sisteminde yayınlanan cep telefonu satış ilanlarındaki ihale başlangıç bedelleri oldukça düşük seviyede oluyor. Böylelikle cep telefonu pazarındaki ortalama fiyatların çok altındaki fiyatlara en son model cep telefonlarına sahip olunabiliyor.

E-ihale sisteminden cep telefonu satın alabilmek için tek yapılması gereken sisteme kayıt olunarak, yayınlanan ilanlar içerisinden en uygun olanı seçmektir. Daha sonra cep telefonu ihalesi özelinde belirlenen teminat bedeli ödenerek, ihaleye dahil olunabiliyor. İhale süreci boyunca teklif vererek, ihale süreci sonunda en yüksek teklife sahip olarak, cep telefonunu satın alabilirsiniz.

İşte Ağustos 2022 e-ihale güncel cep telefonu satış ilanları;

  • 1 adet Xiaomi Redmi M2103K19C model cep telefonu 11.08.2022 ile 16.08.2022 09:10 tarihleri arasında 374 TL teminat bedeli ve 1.869 TL başlangıç bedeliyle satışta bulunuyor.
  • 1 adet Xiaomi Redmi M1906G7E (64 GB) model cep telefonu17.08.2022 ile 22.08.2022 11:30 tarihleri arasında 297 TL teminat bedeli ve 1.481 TL başlangıç bedeliyle satışta olacak.