1 Gün Bile Çalışma Hayatı Olmayan Ev Hanımlarına Hemen 90.000 TL Ödeme Yollanacak, TC'nizle Başvurmak Yetecek! 1 Gün Bile Çalışma Hayatı Olmayan Ev Hanımlarına Hemen 90.000 TL Ödeme Yollanacak, TC'nizle Başvurmak Yetecek!

İstihdamın en önemli kaynağı haline gelen Türkiye İş Kurumu(İŞKUR), 2022 yılında da vatandaşlara ticari dünyada destek olmaya devam ediyor. Son olarak açıklanan destek ile birlikte İŞKUR şimdide 1 yaş ile 24 yaş arasındaki gençlere binlerce Euro’ya ulaşan geri ödemesiz destek sunuyor. İŞKUR ile Avrupa Birliği(AB) işbirliğinde yürütülen yeni projeye dair merak edilen tüm detaylar haberimizde!

İŞKUR’dan Gençlere Müjde

Türkiye İş Kurumu(İŞKUR), yıllardır Türkiye’nin her yerinde iş arayan vatandaşlara çok geniş istihdam olanakları sunmuş ve 2022 yılında da sunmaya devam ediyor. Böylesine bir önemli istihdam kurumu haline gelen İŞKUR’dan yeni bir proje duyurusu geldi. İŞKUR, Avrupa Birliği(AB) ile yaptığı yeni anlaşma kapsamında gençleri sevindirecek bir işbirliğine imza atıyor.

İŞKUR ile AB işbirliğinde sürdürülen yeni proje “Ne Eğitimde Ne İstihdamda Olan Gençlere Yönelik İş Gücü Piyasası Destek Programı” olarak isimlendiriliyor. Bu proje kapsamında Türkiye genelinde şartlara uygun olan 15 yaş ile 24 yaş aralığındaki tüm işsiz gençler için hibe veriliyor. Gençlere yönelik sunulan hibe programı kapsamında gençlerin hem iş sahibi olmaları hem de ülkedeki üretim mekanizmasına katkı sağlar duruma getirilmeleri hedeflenmektedir.

İŞKUR Gençlere Binlerce Euro Ödeme Yapacak!

AB işbirliğinde İŞKUR tarafından Türkiye genelinde işsiz olan 2.9 Milyon genç için toplamda 19.5 Milyon Euro gibi bir bütçe oluşturuldu. Söz konusu bütçe şartlara sahip olan gençlere geri ödemesiz olarak verilecek. İŞKUR tarafından yapılacak gençlere yönelik hibe programı “Teknik Destek Hibesi” ve “Hibe Desteği” olacak şekilde 2 grup olarak açıklandı.

İŞKUR 2022 yılında teknik destek hibesini gençlere 12 ay boyunca sunacak. Teknik destek hibesinde 2. Milyon Euro tutarında geri ödemesiz destek sağlanacak. Hibe desteği programında ise gençlere 30 ay boyunca destek sağlanacak ve toplamda 17 Milyon Euro tutarında ödeme yapılacak. Gençler bu programdan yararlanarak binlerce Euro tutarındaki geri ödemesiz destek alabilmek için İŞKUR’a başvuru yapabilecek. İŞKUR başvuruları il ve ilçelerdeki şubelerinden veya İŞKUR e-şube üzerinden yapılabilecek.