Bu Fiyatları Görenler En Yakın A101 Şubesine Akın Edecek, Tüm Ürünler Kasada %25 Daha İndirimli Olacak! Bu Fiyatları Görenler En Yakın A101 Şubesine Akın Edecek, Tüm Ürünler Kasada %25 Daha İndirimli Olacak!

Kendi işinin patronu olmak isteyenlere %0 faizli girişimci kredileri sunuluyor. Devletin faiz destekli girişimci kredileri Halkbank aracılığıyla kullanılabiliyor. Girişimcileri desteklemeye 2022 yılında da devam eden Halkbank’tan tüm girişimcilere faizsiz kredi desteği sunuluyor. Peki Halkbank girişimcilere faizsiz kredi desteğinden kimler yararlanabilir? Halkbank girişimci faizsiz kredi şartları neler? Tüm detaylar haberimizde!

Halkbank Girişimci Esnaf Kredisi

Halkbank’tan girişimciler için sunulan faizsiz kredi kampanyalarından birisi de esnaf kredisidir. Halkbank girişimci esnaf kredisi sayesinde kendi işletmesini açmak isteyenler faizsiz tam 275.000 TL’ye kadar kredi imkanından yararlanabiliyor.

Halkbank girişimci esnaf kredisi kampanyasından sadece “Esnaf ve Sanatkar” sicil kaydı bulunan ve odaya kaydı bulunan esnaf ve sanatkarlar yararlanabiliyor. Ayrıca bu şartı sağlayan esnaf ve sanatkarların mutlaka ustalık belgesine ve 30 yaşını aşmamış genç girişimci şahıs firmasına sahip olması gerekiyor. Bu şartları sağlayan kişiler Halkbank’tan Hazine ve Maliye Bakanlığı faiz destekli girişimci kredisini %0 faizle kullanabilme şansını yakalayabiliyor. Üstelik esnafların daha kolay kredi kullanabilmeleri için “Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri” tarafından kefalet desteği de veriliyor.

Halkbank girişimci esnaf kredisi kampanyası kapsamında 30 yaşını doldurmamış genç girişimciler 100.000 TL’ye kadar, usta girişimciler ise 275.000 TL’ye kadar kredi kullanımı gerçekleştirebiliyor.

Halkbank Kadın Girişimcilere Faizsiz Kredi İmkanı

Halkbank, kendi işinin patronu olmak isteyen tüm kadın girişimcilere de faizsiz kredi kullanım imkanı sağlıyor. Buna göre kadın girişimciler 30 yaşını doldurmamış olma, en az 1 yıllık ustalık belgesine sahip olma ve son 1 yıl içerisinde ustalık belgesiyle uyumlu sektörde kendi işletmesini açmış olma şartlarıyla faydalanabilmektedir. Bu şartları sağlayan kadın girişimciler 275.000 TL’ye kadar faizsiz kredi kullanabiliyor.

Halkbank kadın girişimci faizsiz kredi kampanyası kapsamında KOSGEB “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” programını tamamlayan ve 30 yaşını doldurmamış olan kadın girişimciler 100.000 TL’ye kadar faizsiz kredi kullanabiliyor. En az 1 yıldır ustalık belgesi olan ve son 1 yıl içerisinde ustalık belgesi ile kendi işletmesini açtığını belgeleyen kadın girişimciler ise 275.000 TL’ye kadar faizsiz kredi kullanabiliyor.