Hayat pahalılığıyla ve enflasyonla mücadele edilen 2022 yılında, devletin sosyal destek programlarının kapsamı da genişletildi. Böylelikle devlet tarafından yeni sosyal destekler açıklanıyor. Yapılan son açıklama 18 ile 65 yaş arasındaki vatandaşları yakından ilgilendiriyor. Devlet 18 ile 65 yaş arasındaki o şartlara sahip olan kişilere tam 5 yıl boyunca sosyal yardım paketlerini adreslerine gönderecek. İşte devletin yeni sosyal destek programının merak edilen tüm detayları!

Devletten Milyonlarca Kişiye Yardım Paketi

Devlet, 2022 yılında yüksek enflasyon nedeniyle geçim sıkıntısı yaşayan milyonlarca vatandaşa hem ayni hem de nakdi yardımlarda bulunuyor. Bu kapsamda Vakıflar Genel Müdürlüğü(VGM) tarafından yapılan son açıklama 18 ile 65 yaş arasındaki milyonlarca vatandaşı yakından ilgilendiriyor. VGM tarafından yapılan açıklamaya göre 18 ile 65 yaş arasındaki milyonlarca vatandaşa yardım paketi gönderilecek.

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilecek yardım paketi gönderiminden yararlanabilmek için vatandaşların başvuru yapması gerekecek. Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından gönderilecek yardım paketi, kuru gıda yardımı olarak sınıflandırıyor. Şartlara uygun olan ve başvuruda bulunan vatandaşlar bu yardım paketlerinden yararlanabilecek.

Kimler Kuru Gıda Yardımı Alabilir?

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen kuru gıda yardım paketi desteğinden yararlanabilmek için belirli şartlara sahip olunması gerekiyor. Buna göre VGM tarafından sosyal destek programına başvuru yapmak isteyenlerde aranan ilk şart ise sosyal güvencesinin bulunmamasıdır. Bununla birlikte başvuru sahibinin hane gelirinin net asgari ücret tutarından fazla olmaması gerekmektedir. Bunun yanı sıra 65 yaşını doldurmuş muhtaç, güçsüz ve kimsesiz olması nedeniyle devletten aylık alan kişilerde başvuruda bulunabilmektedir.

Yapı Kredi Müşterilerinin Dikkatine! Evinize Su, Elektrik, Doğalgaz Faturası Geliyorsa Hemen 150 TL Alabilirsiniz Yapı Kredi Müşterilerinin Dikkatine! Evinize Su, Elektrik, Doğalgaz Faturası Geliyorsa Hemen 150 TL Alabilirsiniz

Kuru Gıda Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Devletin sunduğu kuru gıda yardımı desteğinden yararlanabilmek için şartlara uygun olan vatandaşların başvuru yapmaları gerekiyor. Başvuru için “Vakıflar Genel Müdürlüğü Aşevi ve Kuru Gıda Hizmeti Başvuru Formu” ile birlikte VGM Bölge müdürlüklerine şahsen başvuru yapması gerekiyor. Vatandaşlar posta yoluyla da başvuru yapabilmektedir. VGM tarafından yapılacak değerlendirme neticesinde şartlara uygun olduğu belirlenen vatandaşların resmi kayıtlı olan ikamet adreslerine doğrudan kuru gıda yardım paketinin gönderimi 5 yıl süreyle gerçekleştirilecek.