Binlerce genci yakından ilgilendiren açıklama geldi. 18 yaşındaki gençleri ilgilendiren açıklamaya göre binlerce ücretsiz bilet dağıtılacak. Avrupa Birliği(AB) tarafından yapılan duyuruya göre binlerce 18 yaşındaki genç ücretsiz bir şekilde tren bileti uygulamasından faydalanabilecek. Proje kapsamında 18 yaşındaki gençlere yönelik olarak 35.000 ücretsiz tren bileti verileceği belirtildi. İşte AB’nin ücretsiz tren bileti uygulamasının başvuru tarihleri ve detayları!

AB’den Binlerce Gence Ücretsiz Tren Bileti

Avrupa Birliği(AB) Komisyonu tarafından gerçekleştirilen son açıklama 18 yaşındaki binlerce genci yakından ilgilendiriyor. Komisyonun gerçekleştirdiği açıklama kapsamında “Erasmus+” programı kapsamında bulunan “DiscoverEU” isimli girişim programının 18 yaşında olan gençlere yönelik olarak tam 35.000 tren biletinin ücretsiz bir şekilde verileceği açıklandı. Üstelik söz konutu ücretsiz tren biletleri Avrupa genelinde kullanılabileceği gibi Türkiye’den de ücretsiz tren bileti desteğine başvuru yapılabilecek.

Ücretsiz Tren Bileti Başvuru Tarihleri

Avrupa Birliği tarafından 18 yaşındaki gençlere yönelik olarak verilen ücretsiz tren bileti desteği için başvurular Türkiye’den de yapılabilecek. Söz konusu AB’nin gençlere yönelik projesi kapsamında ücretsiz bilet sayısı 35.000 adetle sınırlı olacak. Bu biletlerden birisine sahip olabilmek için 11.10.2022 tarihinde “Avrupa Gençlik Portalı” internet sitesi üzerinde açılacak başvurulara katılım sağlamak gerekiyor.

Proje kapsamında söz konusu internet sitesi üzerinden 11.10.2022 tarihinde başlatılacak başvuruların öğle saatinden itibaren aktif olacağı belirtildi. Ayrıca proje kapsamında ücretsiz tren bileti başvuruları için son tarih 25.11.2022 olarak açıklandı.

Bu Fiyatları Görenler En Yakın A101 Şubesine Akın Edecek, Tüm Ürünler Kasada %25 Daha İndirimli Olacak! Bu Fiyatları Görenler En Yakın A101 Şubesine Akın Edecek, Tüm Ürünler Kasada %25 Daha İndirimli Olacak!

Ücretsiz Tren Bileti Başvuru Koşulları Nelerdir?

AB’nin ücretsiz tren bileti projesi kapsamında başvuruda bulunmak isteyen adaylardan belirli şartlara sahip olmaları bekleniyor. Buna göre ücretsiz tren bileti başvurusu için mutlaka 01.01.2004 ile 31.12.2004 tarihleri arasında doğmuş olunması gerekmektedir. Bunun dışında adayların başvuru sırasında kendilerine yöneltilecek 5 adet kısa soruya ve 1 adet yedek soruya cevap vermeleri gerekmektedir.

Proje kapsamında başvurusunu tamamlayan adaylar, alacakları kod vasıtasıyla 3 arkadaşının da başvuruda bulunabilmesini sağlayacak. Böylelikle toplamda 4 arkadaş birlikte ücretsiz bir şekilde gezebilecekleri projeden yararlanma fırsatına sahip olabilecek.