Bir kamu bankası olan Halkbank, özellikle esnaflar ve sanatkârlar için hazırladığı çok çeşitli desteklerle, ülke ekonomisinin geleceğinin sağlam temeller üzerinde olmasını sağlıyor. Devlet tarafından esnafların ve sanatkârların desteklenmesine yönelik olarak hazırlanan programlar çerçevesinde oluşturulan kaynakların büyük bölümü, Halkbank tarafından hak sahiplerine ulaştırılıyor.

Bu Coinleri Almayanlar Çok Üzülecek, Yatırım Uzmanları x50 Yapma Potansiyeli Olan Coinleri Tek Tek Açıkladı! Bu Coinleri Almayanlar Çok Üzülecek, Yatırım Uzmanları x50 Yapma Potansiyeli Olan Coinleri Tek Tek Açıkladı!

Bu sebeple esnaflık ve sanatkârlık işleriyle meşgul olan kişilerin, Halkbank’ ta bulunan çok sayıda avantajdan, kendilerini ilgilendirenleri hakkında bilgi alması ve faydalanması gereklidir. Esnaf ve çeşitli sanatkârlık alanlarında sunulan desteklerin büyük bölümü hibe olarak veriliyor. Faizsiz Kredi şeklinde sunulan bazı destekler, hiç faiz ödemeden uzun vadeli kredi kullanılmasını sağlıyor. Faizsiz olarak sunulan bu kredileri, içeriğimizin devamında listeledik.

Halkbank Usta Girişimci Esnaf ve Sanatkârlara Faizsiz Kredi

Halkbank Usta Girişimci Kanunu çerçevesinde sunulan bu kredi, en az 1 yıllık ustalık belgesi sahibi olan ve en geç 1 yıl içerisinde işletme kurmuş olan kişiler faydalanabiliyor. İşletmesini yeni kurmuş ustalık belgesi sahibi ustalar, Halkbank’ a başvurarak % 100 olarak uygulanan bu faiz indirimden faydalanabiliyor. Faizsiz şekilde kullanılabilen kredi, sadece anaparanın uzun vadeli ger ödenmesi yoluyla destek sağlıyor. Başka bir hibe veya faizsiz kredi desteğinden faydalanmış bu durumdaki kişiler, bu krediden faydalanamıyor.

Halkbank Genç Girişimci Esnaf ve Sanatkârlara Faizsiz Kredi

KOSGEB tarafından verilen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini bitirmiş, 30 yaşını aşmamış kişiler, üst limiti 100.000 TL olan bu faizsiz krediden faydalanabiliyor. Krediden faydalanabilmek için, eğitimin bitirilmesi ve 30 yaşını aşmamış durumda olanların, hazırladıkları projelerle birlikte Halkbank şubelerine başvurmaları gerekiyor. Projesi onaylanan başvuru sahipleri, krediden faydalanabiliyor. KOSGEB tarafından bu koşullara sahip genç girişimcilere sağlanan hibe ve çeşitli faizsiz destekler bulunuyor. Bunların herhangi birinden faydalanmış olanlarla, geçmiş yıllarda Hazine ve Maliye Bakanlığı Faiz Destekli Kredi den yararlananlar, bu avantajdan faydalanamıyor.

Halkbank Kaybolmaya Yüz Tutan Meslek Kollarında Faaliyet Gösteren Esnaf ve Sanatkârlara Faizsiz Kredi

Geleneksel, sanatsal ve kültürel değeri olan bazı meslek grupları bulunuyor. 193 sayılı Gelir Vergisi Kanununun 9. Maddesinde belirlenen bu meslek kollarında faaliyet gösteren, “ Esnaf Vergi Muafiyet Belgesi” sahibi tüm esnaf ve sanatkârlara faizsiz kredi desteği Halkbank aracılığıyla sunuluyor. Bu durumdaki kişilere banka tarafından % 100 faiz indirimi sağlanarak kredi veriliyor.