Milyonlarca kişiyi ilgilendiren açıklama yapıldı. Bakanlıktan yapılan açıklamada daha önce duyurulan tarımla uğraşan kişilere yönelik olarak ödemelerin yapılmaya başlandığını açıkladı. Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada tarımla uğraşan kişilere yönelik destek ödemelerinin hesaplara yatırılmaya başlandığı belirtildi. Peki, kimler destek ödemelerinden yararlanabilecek!

Ödemeler Yapılmaya Başlandı

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada daha önce duyurulan tarımla uğraşan kişilere yönelik destek ödemelerinin bugün itibariyle başlandığı belirtildi. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada çiftçilere destek ödemeleri için paraların bugün hesaplara yatırılmaya başlandığı açıklandı. Tarım ve Orman Bakanı, Vahit Kirişçi, çiftçilere destek ödemelerinin yapılmaya başlandığını belirtti.

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, Türkşeker aracılığı ile 1 Milyar 429 Milyon TL tutarında “pancar” bedel ödemelerinin bugün başlatıldığını açıkladı. Bugün itibariyle başlatılan destek ödemesi kapsamında Türkiye genelindeki pancar üreticisi çiftçilerin belirlenen banka hesaplarına yönelik ödemelerin gerçekleştirilmeye başlandığı belirtildi.

Pancar Üreticilerine Destek Ödemeleri Başladı

Türkiye genelinde milyonlarca pancar üreticisi çiftçiler için destek ödemelerine başlatıldı. Türkiye’nin şekeri ihtiyacının önemli dilimini içeren pancar üretimine ilişkin Türkşeker tarafından destek çalışması gerçekleştiriliyor. Milyonlarca pancar üreticisi çiftçinin faydalanabileceği destek ödemelerinin toplam maliyetinin 1 Milyar 429 Milyon TL olduğu açıklandı. Çiftçiler, hak ediş durumlarına göre herhangi ek bir başvuruya ihtiyaç duymadan bakanlığın söz konusu pancar üreticisi çiftçilere yönelik destek ödemelerinden yararlanabilecek.

Destek ödemeleri bakanlık tarafından pancar üreticisi çiftçilerin hesaplarına yatırılmaya başlandı. Böylelikle pancar üretici çiftçiler, herhangi bir başvuru yapmadan, banka hesaplarına yatırılan destek ödemelerini kullanmaya başlayabilecek. Destek ödemeleri kapsamında pancar üreticilerine yönelik olarak 1.800 TL ile 2.500 TL aralığında destek ödemesinin yapılacağı açıklandı. Destek ödemeleri çerçevesinde her bir pancar üreticisi çiftçilerin banka hesaplarına 1.800 TL ile 2.500 TL aralığındaki destek ödemelerini bugün itibariyle almaya başladı.

Cüzdanında ING Kartı Taşıyanların Dikkatine, 31 Mart Tarihine Kadar Başvuru Yaparsanız Anında İndirim Kazanacaksınız! Cüzdanında ING Kartı Taşıyanların Dikkatine, 31 Mart Tarihine Kadar Başvuru Yaparsanız Anında İndirim Kazanacaksınız!

Türkşeker tarafından yürütülen pancar üreticisi çiftçilere yönelik destek ödemeleri Şubat ayı içerisinde hak sahibi olan çiftçilerin banka hesaplarına yapılmaya devam edilecek. Böylelikle 2023 yılında da pancar üretimi gerçekleştiren çiftçilerin bakanlık desteklerinden yararlanabilmelerine yardımcı olunacak.