Elektrik Faturanızda İsminiz Yazıyorsa En Yakın PTT Şubesine Gidin! Faturanızı 216 TL Daha Az Ödeyebilirsiniz! Elektrik Faturanızda İsminiz Yazıyorsa En Yakın PTT Şubesine Gidin! Faturanızı 216 TL Daha Az Ödeyebilirsiniz!

İşsizlik oranlarının her geçen gün hızla artış yaşadığı 2022 yılında en büyük istihdam müjdesi PTT’den geldi. PTT, 2022 yılı boyunca mevcut personel ihtiyaçlarına yanıt olması amacıyla tam 55.000 yeni personel alımı gerçekleştireceğini açıkladı. PTT tarafından gerçekleştirilecek personel alım ilanlarına başvuruda bulunmak isteyen adaylardan belirli şartlar talep ediliyor. İşte PTT yeni personel alımı kapsamında şartların neler olduğu, nasıl başvuru yapıldığı ve diğer tüm detaylar haberimizde!

PTT’den 55.000 Yeni Personel Alımı İlanı

PTT A.Ş. Müdürlükleri tarafından tespit edilen mevcut personel ihtiyaçlarının ve boş pozisyonların karşılanabilmesi için yeni personel alımı yapılacağını açıkladı. PTT tarafından Türkiye genelindeki mevcut şubelerine yönelik olarak tespit edilen farklı pozisyonlar için yeni personel alımları yapılacak. Bu personel alımlarının 2022 yılı boyunca devam edeceği ve yıl sonuna kadar kurumun yeni alacağı personel sayısının 55.000’e ulaşma hedefi bulunuyor. PTT en son geçtiğimiz yıl içerisinde yine kurum bünyesinde farklı pozisyonlarda görev almak üzere 15.000 yeni personel alımı gerçekleştirmişti.

PTT tarafından gerçekleştirilen PTT personel sınavına katılım sağlanması da gerekecek. Adayların PTT resmi web sitesi üzerinden açıklanan güncel personel alım ilanlarını sık sık kontrol etmesi gerekiyor. Böylelikle 2022 yılı boyunca kurumun gerçekleştireceği 55.000 yeni personel alım fırsatından yararlanabilmek mümkün olacak. Ancak başvuru sırasında başvuru yapılan pozisyona ilişkin uygun şartlara sahip olunup, olunmadığına dikkat edilmesi çok önemlidir.

PTT İş Başvurusu Şartları Neler?

PTT tarafından gerçekleştirilecek personel alım için aranan şartlara dair de kapsamlı bir açıklama yapıldı. Buna göre Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olunmasının dışında erkekler için 22 ile 32 yaş şartı uygulanırken, kadınlar için ise 18 ile 27 yaş şartı bulunmaktadır. Bu şartları sağlayan kişilerin ayrıca başvuru yapacağı pozisyona ilişkin özel eğitim şartlarını tamamlamış olması ve KPSS puanına sahip olması ve kamu personeli olarak çalışmasına engel teşkil edebilecek herhangi bir suç kaydının bulunmuyor olması gerekmektedir. Tüm bu şartları sağlayan kişiler, PTT tarafından yıl boyunca farklı dönemlerde açıklanacak olan yeni personel alım ilanlarını güncel olarak takip etmesi gerekiyor.