2022 yılında da Halkbank, tüm girişimcileri desteklemeye devam ediyor. Yüksek enflasyonun getirdiği hayat pahalılığının etkisiyle yeni yatırımlar için sermaye desteğine önemli bir ihtiyaç bulunuyor. Halkbank 2022 yılında yeni girişimcileri desteklemek için girişimciye tam 200.000 TL destek veriyor. Peki Halkbank’ın 200.000 TL desteğinden kimler yararlanabilir? 200.000 TL hibe desteği süreci nasıl işliyor? Detayları haberimizde!

Akbank'lılar Migros'tan Yapacakları Alışverişler İçin Tam 300 TL Kazanıyor! Bankadan Açıklama Geldi Akbank'lılar Migros'tan Yapacakları Alışverişler İçin Tam 300 TL Kazanıyor! Bankadan Açıklama Geldi

Halkbank’tan Girişimciye 200.000 TL Destek

Girişimcilere destek olmaya devam eden Halkbank, 2022 yılında da tam 12 ay geri ödemesiz 200.000 TL tutarında girişimci kredisi sunuyor. Halkbank’ın sunduğu “Girişimci Paketleri” arasında yer alan bu paket sayesinde kendi işinin patronu olmak isteyen ancak projesi için sermayesi bulunmayan genç girişimciler 1 yıl ödemesiz 200.000 TL girişimci kredisi kullanabiliyor. Üstelik 12 ay ertelemeli girişimci kredisinden tam 60 aya varan vade imkanıyla da yararlanılabiliyor.

Kullanılacak 200.000 TL limitli 12 ay ödemesiz ve 60 ay vadeli Halkbank genç girişimci paketinde ilk taksit ödemesi krediyi kullandıktan tam 1 yıl sonra başlıyor. Böylelikle işletmesini yeni açmış genç girişimcilerin, kullandıkları kredinin ödemesine hemen başlamasının getireceği mali yükten de korunmuş oluyor. Ayrıca gelir durumuna göre düzenlenecek aylık eşit taksitler ile genç girişimci kredisi geri ödemesini çok daha uygun şekilde gerçekleştirebiliyor.

Halkbank 200.000 TL 12 Ay Ödemesiz Krediyi Kimler Alabilir?

Halkbank tarafından sunulan 12 ay ertelemeli 200.000 TL limitli ve 60 ay vadeli girişimci kredisinden sadece genç girişimciler yararlanabiliyor. Bu nedenle kendi işinin patronu olmak isteyen 35 yaşını doldurmamış, üniversite mezunu kişiler, Halkbank’a başvurabiliyor.

Halkbank Genç Girişimci Kredisi Başvurusu

Halkbank’ın açıkladığı genç girişimci destek paketi koşullarına sahip olan tüm genç girişimciler, mevcut projeleri ile birlikte Halkbank şubelerine başvuru yapabiliyor. Halkbank şubelerinden şahsen gerçekleştirilebilen genç girişimci kredisi başvurularında söz konusu projenin onaylanması halinde kredi uygulama sürecine geçiliyor.

Projesi onaylanan genç girişimciler, gelir durumlarına göre düzenlenecek avantajlı faiz oranları üzerinden tam 12 ay ödemesiz olarak genç girişimci kredisini kullanarak, projesini hayata geçirebiliyor.