Ekonomimizin en eski bankalarından birisi olan ve kurulduğu günden bu yana bankacılık faaliyetleriyle çeşitli kesimleri destekleyerek ekonomiye katkı sağlayan Halk Bankası, şimdi de girişimcileri destekleyerek büyük bir adım daha atıyor. İŞ kurmak isteyen ancak yeterince sermaye ve birikime sahip olmayan genç girişimcileri destekleyen banka, bu sayede hem genç kadın girişimcileri hem de ülke ekonomimizin ilerlemesini sağlıyor. Faizsiz kredi olanağı ile birçok iş sahasına destek sunan bankanın bu kampanyasından yararlanmak için geç kalmayın. İşte detaylar!

Genç Kadın Girişimcilere Destek

Halk Bankası, ekonominin destek bekleyen kesimleri için el uzatmaya devam ediyor. Yüzde sıfır faizle 100 Bin TL’ye kadar kredi olanağı sunan Ziraat Bankası, devlet desteği ile bazı meslek gruplarına katkı sunuyor. Banka bunun için, KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ni tamamlayan ve henüz 30 yaşını doldurmamış olan kadın girişimcileri desteklemek amacıyla 100 bin TL’ye kadar kredi olanağı sunuyor. Ancak bu krediden yararlanabilmek için bazı kriterlerin yerine getirilmesi gerekiyor. Diğer yandan en az 1 yıllık ustalık belgesine sahip ve ilgili meslek kolunda son 1 yıl içinde işletme kuran girişimciler için bu desteğin limiti 225 bin TL’ye kadar çıkıyor. Hem de sıfır faizle. Dolayısıyla eğer siz de KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ni tamamladıysanız ve projeniz KOSGEB tarafından onaylanmışsa ve ayrıca da kredi başvuru tarihi itibarıyla 30 yaşınızı tamamlamamışsanız siz de bu olanaktan yararlanabilirsiniz.

Kaybolmaya Yüz Tutan Mesleklere de Destek

Halkbank ayrıca geleneksel, kültürel, sanatsal değeri olan kaybolmaya yüz tutan meslek kolları için de önemli bir destek sunuyor. Bu kapsamda bu alanlarda faaliyet gösteren ve Esnaf Vergi Muafiyet Belgesi bulunan kişiler bu olanaktan faydalanabilir. Örneğin el dokuma işleri, çini, bakır işletmeciliği, bastonculuk, keçecilik, oyacılık gibi unutulmaya yüz tutmuş meslekleri icra edenler bankanın faizsiz destek kredisinden yararlanabilirler.

Yapı Kredi Müşterilerinin Dikkatine! Evinize Su, Elektrik, Doğalgaz Faturası Geliyorsa Hemen 150 TL Alabilirsiniz Yapı Kredi Müşterilerinin Dikkatine! Evinize Su, Elektrik, Doğalgaz Faturası Geliyorsa Hemen 150 TL Alabilirsiniz

Diğer yandan sıfır faizli destek kredisinden yararlanan bir diğer meslek grubu da; 3308 sayılı Mesleki Eğitim Kanunu kapsamında, en az 1 yıllık ustalık belgesine sahip olan ve ustalık belgesiyle ilgili meslek kolunda son 1 yıl içinde kendi adına işletme kurduğunu belgeleyen girişimci esnaf ve sanatkârlar.