Halkbank’tan 2022’de de kendi işini kurmak isteyenlere faizsiz girişimci kredisi desteği geliyor. Projesini oluşturan ve Halkbank’a başvuruda bulunan girişimci esnaflar, 275.000 TL’ye kadar %0 faizli girişimci kredisi desteği alabiliyor. Üstelik Halkbank’ın faizsiz girişimci kredisinde %0 olan faiz oranına ek 12 ay ana para ödememe desteği de sunuluyor. Peki Halkbank’tan kimler faizsiz girişimci kredisi alabilir? Halkbank faizsiz girişimci kredisi koşulları neler? Halkbank’ın faizsiz girişimci kredisinin merak edilen tüm detayları haberimizde!

Yapı Kredi Müşterilerinin Dikkatine! Evinize Su, Elektrik, Doğalgaz Faturası Geliyorsa Hemen 150 TL Alabilirsiniz Yapı Kredi Müşterilerinin Dikkatine! Evinize Su, Elektrik, Doğalgaz Faturası Geliyorsa Hemen 150 TL Alabilirsiniz

Halkbank’tan Girişimcilere Faizsiz 275.000 TL

Halkbank, kendi işini kurmak isteyenlere sermaye desteği sağlamaya devam ediyor. Türkiye’nin kamu bankası Halkbank, 2022 yılında da üretim ve ticaret piyasasının desteklenmesine ve yeni girişimlerin teşvik edilmesine devam ediyor. Bu kapsamda Halkbank tarafından faizi %0 olan ve 1 yıla kadar ana para ödemesiz olacak şekilde çok sayıda girişimci kredisi sunuluyor. Bu kredilerden birisi de Halkbank girişimci esnaf kredisi ürünüdür.

Halkbank tarafından sunulan girişimci esnaf kredisi, esnaf ve sanatkar siciline ve odalarına kayıtlı olan esnaf ve sanatkar niteliğindeki kişilere yönelik olarak sunulmaktadır. Bu şartlara sahip olan usta sertifikasına sahip ve henüz 30 yaşını doldurmamış olan “genç girişimci” statüsündeki kişiler Halkbank’a girişimci esnaf kredisi için başvuru yapabiliyor.

Halkbank Genç Girişimci Esnaf Kredisi Koşulları

Genç girişimci esnaf kredisinde Halkbank’a özgü avantajlara yer veriliyor. Bununla birlikte Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından Halkbank genç girişimci esnaf kredisi ürünü için %100 faiz desteği sağlanmaktadır. Ayrıca teminat hususunda da sorunu bulunan tüm başvuru sahipleri için “Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi” tarafından kefalet desteği sağlanmaktadır.

12 ay boyunca ana para ödemesi yapılmayan ve %0 faiz uygulanan 275.000 TL üst limitli Halkbank genç girişimci esnaf kredisinde genç girişimciler için kredi limiti ise 100.000 TL’dir. Ustalık sertifikasına sahip olan kişilerin başvurularında alabilecekleri en yüksek kredi limiti ise 275.000 TL olarak açıklanmıştır. Başvuru için Halkbank şubelerine ilgili evraklar ile birlikte şahsen başvuru gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Başvurusu onaylanan başvuru sahipleri, anında girişimi için ihtiyaç duyduğu krediyi anında alabiliyor.