2022 yılında kendi işinin patronu olmak isteyenler için KOSGEB destekleri devam ediyor. KOSGEB 2022 yılında da yeni işletme kuracak kişilere teşvik destekleri sağlıyor. Özellikle artık kendi işini kurmak için KOSGEB’e başvuruda bulunanlara tam 65.000 TL hibe veriliyor. Peki KOSGEB 65.000 TL hibe programından kimler yararlanabiliyor? KOSGEB 65.000 TL hibe şartları neler? Detaylar haberimizde!

KOSGEB 65.000 TL Hibe Desteğinden Kimler Yararlanabilir?

KOSGEB tarafından sunulan hibe programından yararlanabilmek için belirli şartların sağlanmış olması gerekiyor. KOSGEB 2022 yılında ticari hayatın canlandırılması, yeni girişim ve girişimcilerin desteklenmesi ve mevcut girişimcilerin projelerini ileriye taşıyabilmesi için hibe, faizsiz kredi ve düşük faizli kredi gibi farklı uygulamalar sunuyor. Bu destek programlarının her birinden yararlanılabilmesi için aranan şartlar ise birbirinden farklı oluyor.

Pek çok farklı yeni girişime yönelik olarak hibe ve teşvik programları bulunan KOSGEB’in 65.000 TL hibe programına katılım sağlanabilmesi için belirli şartlara sahip olunmalıdır. Buna göre 2022 yılında 65.000 TL değerinde hibe programından yararlanarak, kendi işletmesini kurmak isteyen kişilerin engelli veya eski hükümlü olması gerekiyor. Bu kişiler iş projeleri ile KOSGEB’e yapacakları başvuru sonucunda tam 65.000 TL geri ödemesiz maddi destek alabiliyor.

KOSGEB 65.000 TL Hibe Nasıl Veriliyor?

KOSGEB tarafından sunulan hibe programından yararlanılabilmesi için kişilerin minimum %40 engelli ve iş gücü kaybına sahip olması gerekiyor. Veya eski hükümlü olması gerekiyor. Bu şartları sağlayan kişiler KOSGEB’e başvuruda bulunabiliyor. KOSGEB “Uygulamalı Girişim Eğitimi” programını tamamladıktan sonra 65.000 TL hibeyi işletme kurulumu için alabiliyor.

Elektrik Faturanızda İsminiz Yazıyorsa En Yakın PTT Şubesine Gidin! Faturanızı 216 TL Daha Az Ödeyebilirsiniz! Elektrik Faturanızda İsminiz Yazıyorsa En Yakın PTT Şubesine Gidin! Faturanızı 216 TL Daha Az Ödeyebilirsiniz!

KOSGEB kendi işyerini açmak isteyenler için verdiği hibeyi belirli uygulamalara yönelik olarak vermektedir. Bu doğrultuda 65.000 TL tutarındaki hibenin 45.000 TL olan kısmı işletmeye yönelik “kuruluş desteği” olarak veriliyor. 15.000 TL tutarındaki kısmı ise işletmenin giderleri için veriliyor. Son 5.000 TL’lik kısmı ise işletmenin kuruluş işlemleri için gerekli olan giderlerin karşılanması amacıyla verilmektedir. Böylelikle vatandaşlar kendi işyerini kurmak için 2022 yılında KOSGEB’den toplamda 65.000 TL tutarında geri ödemesiz maddi destek alabiliyor.