Bu Coinleri Almayanlar Çok Üzülecek, Yatırım Uzmanları x50 Yapma Potansiyeli Olan Coinleri Tek Tek Açıkladı! Bu Coinleri Almayanlar Çok Üzülecek, Yatırım Uzmanları x50 Yapma Potansiyeli Olan Coinleri Tek Tek Açıkladı!

Kendi işinin patronu olma hayali kuranlar için son yıllarda devletin sunduğu önemli girişimcilik destekleri bulunuyor. Ticari faaliyetlerin ve yeni üretim girişimlerinin desteklenmesi maksadıyla teşvik hibeleri devlet tarafından veriliyor. 2022 yılında devletin sunduğu girişimci hibelerinden birisi de KOSGTEB geri ödemesiz 65.000 TL desteğidir. KOSGEB tarafından sağlanan 65.000 TL hibeyi kimler alabilir? KOSGEB 65.000 TL hibe nasıl alınır? Sorularının yanıtları haberimizde!

KOSGEB 65.000 TL Hibeyi Kimler Alabilir?

Türkiye’de kendi işini kurmak ve kendinin patronu olmak isteyenler için yeni projelerine yönelik devletin sunduğu girişimci destek hibeleri bulunuyor. Devlet tarafından sağlanan girişimci destekleri özellikle KOSGEB aracılığıyla girişimcilere ulaştırılmaktadır. KOSGEB tarafından her alandaki yeni yatırımlara ve projelere yönelik olarak sunulan farklı geri ödemesiz girişimcilik destekleri bulunuyor. Bu kapsamda KOSGEB tarafından sunulan 65.000 TL tutarındaki hibe desteğinden yararlanılabiliyor. 65.000 TL’lik hibe desteğinden yararlanabilmek için mutlaka belirlenen şartlara uygun olunması gerekiyor.

KOSGEB 65.000 TL hibe desteğinden minimum %40 engelli ve iş gücü kaybı bulunan vatandaşlar yararlanabilmektedir. Ayrıca eski hükümlülerde KOSGEB 65.000 TL hibe desteğinden yararlanabilmektedir. KOSGEB hibe programlarında temel şartlara sahip olunmasının haricinde kişilerin mutlaka KOSGEB tarafından gerçekleştirilen “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” programlarını başarıyla tamamlayarak, sertifikayı almaları gerekmektedir. Bu şartları sağlayanlar KOSGEB’in geri ödemesiz destek ödemesi kaynaklarından yararlanarak, kurmak istediği işletme için ihtiyaç duyduğu sermayeyi dinamik şekilde oluşturabilmektedir.  

KOSGEB 65.000 TL Hibe Başvurusu Nasıl Yapılır?

KOSGEB tarafından sunulan 65.000 TL hibe desteğinden yararlanabilmek için başvuru sürecinin doğru şekilde yönetilmesi gerekmektedir. KOSGEB’e yeni işletme açma projesini götüren şartlara uygun kişilerin başvuruları değerlendirmeye alınıyor. Eğer başvurular onaylanır ise KOSGEB tarafından 65.000 TL tutarındaki hibe desteği ödemesi uygun şekilde gerçekleştiriliyor.

KOSGEB’in 65.000 TL tutarındaki hibe desteğinin 45.000 TL tutarındaki kısmı işletme kuruluş desteği olarak verilmektedir. KOSGEB, 15.000 TL tutarındaki kısmı ise işletme giderleri ve kalan son 5.000 TL tutarındaki kısmı ise kuruluş işlemlerinde karşılaşılan masraflara istinaden vermektedir. KOSGEB 65.000 TL hibe ile 2022 yılında binlerce vatandaş kendi işletmesini açma fırsatını yakaladı.