Halkbank yeni iş fikirlerine sahip kişilerin iş kurmasında ve projelerini hayata geçirmesinde en büyük desteği sağlayan kamu bankası olarak öne çıkıyor. Devletin çeşitli programlar vesilesiyle oluşturduğu fonların vatandaşlara aktarılması önemli rolü olan bankanın, girişimciler için sağladığı birçok destek türü bulunuyor. Bu destekler arasında bazılar devlet tarafından faiz desteğiyle sunulurken, bazıları düşük faiz seçenekleriyle sunuluyor.

Devlet faiz desteği ile sunulan girişimci kredileri, kullanıcı tarafından “0” faizli olarak yani faizsiz olarak kullanılıyor. Bazı girişimci kredilerinde devlet faiz desteğiyse belirli oranlarla veriliyor ve daha düşük faizli kredi kullanılması mümkün oluyor. Okuyucularımız için faizsiz olarak sunulan Halkbank esnaf girişimci kredilerini inceledik.

Halkbank Faizsiz Genç Girişimci Kredisi

Halkbank Genç Girişimci Kredisi, Devlet % 100 Faiz Desteği ile sunulan bir kredi türü. Esnaf Sanatkârlar ve Kredi ve Kefalet Kooperatiflerinin sunduğu kefaletle ya da doğrudan kullanılabilen bu krediden faydalanmak için gerekli koşulları sağlamak gerekiyor. 30 yaşını aşmamış, KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitim Programını tamamlamış kişiler bu avantajdan faydalanabiliyor.

Garanti BBVA Müşterileri Geri Ödemesiz 1.000 TL Alacak! Tek Yapmanız Gereken TC Kimliğinizle Başvurmak! Garanti BBVA Müşterileri Geri Ödemesiz 1.000 TL Alacak! Tek Yapmanız Gereken TC Kimliğinizle Başvurmak!

100.000 TL üst limitle verilen kredinin vadesi 5 yıla kadar uzayabiliyor. Ayrıca ilk 12 ay boyunca ödemesiz döneme de sahip olabiliyor. Uygulamalı Eğitim Programı tamamlandıktan sonra, iş fikrine göre projesini hazırlayan ve KOSGEB tarafından kabul edilen projeyle birlikte, Halkbank şubelerine başvurarak krediyi kullanabiliyorsunuz. Halkbank Faizsiz Genç Girişimci Kredisi, iş fikri ve projesi olan genç girişimciler için önemli bir avantaj sunuyor.

Halkbank Usta Girişimci Faizsiz Kredi

Halkbank Usta Girişimci Kredisi, % 100 Devlet Faiz Desteği ile verilen diğer bir kredi. 3308 sayılı Mesleki Eğitim Kanunu kapsamında sunulan destekten faydalanmak için, en az 1 yıllık ustalık belgesi sahibi olmak ve belge sahibi olduğu iş kolunda en son 1 yıllık süreç içerisinde iş kurduğunu belgeleyebilmek gerekiyor. Bu koşulları sağlayanlar üst limiti 350.000 lira olan destekten 5 yıl vadeli şekilde faydalanabiliyorlar. Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından sunulan % 100 faiz desteği, esnafların durumlarını iyileştirmek ve yeni esnaflarla girişimcilerin iş fikirlerini daha kolay hayata geçirebilmeleri amacıyla veriliyor.