KOSGEB tarafından hazırlanan çeşitli projeler, her kesim için çeşitli hibe ve desteklerin sunulmasıyla daha güçlü bir ekonomik alt yapı oluşturmayı sağlıyor. Aynı zamanda oluşan istihdam alanları işsiz sayısının azaltılmasını da sağlıyor. KOSGEB tarafından verilen desteklerden bir tanesi, kendi işini kurmak isteyen gençleri hedefleyerek 65.000 TL olarak veriliyor. Karşılıksız olarak sunulan 65.000 TL, kendisine iş kurmak isteyen ve bazı koşullara sahip olan kişilerin yeni istihdam alanları oluşturması da sağlanıyor.

KOSGEB 65.000 TL Geri Ödemesiz Destekten Kimler Yararlanabiliyor?

Toplamda 65.000 TL olarak sunulan ve geri ödemesi olmayan bu destek, KOSGEB girişimcilik eğitimini tamamlamış, en az %40 ve üzeri engelli olan veya eski hükümlü olan vatandaşlar için sunulan bir fırsat. Bu koşulları sağlayan herkes, hazırladıkları projeleriyle birlikte KOSGEB’ e başvurarak, hibe desteğinden faydalanabiliyor.

KOSGEB 65.000 TL Geri Ödemesiz Destek Başvurusu Nasıl Yapılıyor?

Toplam 65.000 TL olan desteğin, 45.000 TL’ si kuruluş masrafları olarak, 15.000 TL’ si işletme giderleri için ve kalan 5.000 TL’ si kuruluş işlemleri için yapılacak masraflarda kullanılmak üzere veriliyor. Eski hükümlü ve en az % 40 engelli raporuna sahip olan vatandaşlar, öncelikle KOSGEB tarafından verilen Uygulamalı Girişimcilik Eğitim sürecini tamamlayarak gerekli sertifikayı almalıdır. Sürecin tamamlanmasının ardından, açacakları iş yerine göre hazırladıkları projeyi KOSGEB’ e sunan eski hükümlü ve en % 40 engelli raporuna sahip kişiler, 65.000 TL hibe desteğinden faydalanabiliyor.
Hazırlanan projenin KOSGEB’ e sunulmasının ardından, kurum tarafından talep edilen diğer belgelerinde tamamlanmasıyla, başvuru kolayca yapılıyor. Başvurunun sonuçlanması birkaç gün içerisinde gerçekleşiyor.

1 Gün Bile Çalışma Hayatı Olmayan Ev Hanımlarına Hemen 90.000 TL Ödeme Yollanacak, TC'nizle Başvurmak Yetecek! 1 Gün Bile Çalışma Hayatı Olmayan Ev Hanımlarına Hemen 90.000 TL Ödeme Yollanacak, TC'nizle Başvurmak Yetecek!

Yeni İş Yeri Kurmak İçin KOSGEB Kredisi

Hâlihazırda herhangi bir işletmesi bulunan kişiler, diğer koşulları sağlıyor olsa da bu avantajdan faydalanamıyor. Bu durumdaki kişiler için farklı KOSGEB destekleri bulunuyor. 65.000 TL hibe desteği, sadece yeni bir projeyle ve yeni bir işyeri açacak olan vatandaşlar tarafından kullanılabiliyor. Engelli vatandaşların ve eski hükümlülerin, iş bulmak konusunda yaşadıkları sıkıntıların çözümü noktasında, önemli bir katkı sağlayan proje, sürekli artan sayıda başvuru alıyor. BU önemli destekten, koşulları sağlayan herkes faydalanabiliyor.