İş aramak belki de hayatta karşılaştığımız en stresli ve en zor süreçlerden birisi. Ancak bu süreçte her anlamda yanınızda olan bir kurum var neyse ki. İŞKUR, gerek ülkenin her kentinden ve hemen hemen her sektörden iş ilanları ile bu süreci daha hızlı ve rahat atlatmamız için faaliyet yürütüyor. Üstelik de tüm bu arama sürecini bulunduğunuz yerden internet ortamında da gerçekleştirebiliyorsunuz. İşte İŞKUR tarafından yayınlanan güncel iş ilanları ve ilanlara başvurabilmeniz için yapmanız gerekenler!

İşçi ve İşveren Arasındaki Köprü

İş arayanlar ile personel arayanlar arasında adeta bir köprü görevi gören İŞKUR, ülkemizde istihdam konusunda faaliyet gösteren en önemli kurumların başında geliyor. Gerek iş arayanlar gerekse de personel arayanlar için sunmuş olduğu güncel ilanlar sayesinde herkesin ihtiyaçlarına çare olan kurum, bununla beraber işsizlik ödeneği ve mesleki eğitimlerle de önemli destekler sunuyor. Özellikle belirli bir süre zarfında sunulan işsizlik ödeneği ile iş arayan vatandaşların bu süreçlerini daha güvenceli ve daha kolay bir şekilde geçirmelerine yardımcı oluyor. Bu esnada da güncel iş ilanları ile de ülkenin her yerinde ve her sektörden ilanlarla iş arayanları buluşturuyor.

Sisteme Kayıt Olmak Gerekiyor

İŞKUR'un iş ilanlarına ulaşabilmek için size en yakın İŞKUR müdürlüğüne giderek kendinize bir danışman atanmasını sağlayabilir ve tüm iş arama sürecinizi danışmanınızın yardımıyla yürütebilirsiniz. Ancak bunun yanı sıra herhangi bir şekilde kuruma gitmeden bulunduğunuz yerden de bu aramaları gerçekleştirebilmeniz mümkün. Bunun için öncelikle kurumun resmi internet sitesi üzerinden sisteme kayıt olmak gerekiyor. Sisteme kaydınızı yaptıktan sonra İŞKUR iş ilanlarını takip edebilir ve düşündüğünüz ilanlara başvuru yapabilirsiniz. Aramalarınızı yaparken sistemde bulunan filtreleme ile daha spesifik bir arama yapabilir, iş, pozisyon, şehir gibi seçenekleri daha baştan belirleyebilirsiniz. An itibariyle sistemde bulunan bazı güncel iş ilanlarından bazıları ise şu şekilde:

Akbank'lılar Migros'tan Yapacakları Alışverişler İçin Tam 300 TL Kazanıyor! Bankadan Açıklama Geldi Akbank'lılar Migros'tan Yapacakları Alışverişler İçin Tam 300 TL Kazanıyor! Bankadan Açıklama Geldi
  • Tekirdağ'da Muhasebesi
  • İstanbul'da elektrik teknisyeni
  • Antalya'da turizm ve otelcilik elemanı
  • Ankara'da beden işçisi
  • İzmir'de market için personel

Bu ve buna benzer daha yüzlerce iş ilanına ulaşabilmek için siz de İŞKUR sistemine kayıt olun ve iş arama sürecinizi kısaltın.