PTT'den Açıklama Geldi İşe Alımlar Başladı! Sene Sonuna Kadar KPSS Şartı Olmadan 55.000 Kişiye Memuriyet Verilecek! PTT'den Açıklama Geldi İşe Alımlar Başladı! Sene Sonuna Kadar KPSS Şartı Olmadan 55.000 Kişiye Memuriyet Verilecek!

Enflasyon ve piyasa rakamlarının uçtuğu bu dönemde iş bulmak iyice zor bir hale geldi. İş bulamayan veya belirlediği bir projesi olan ve hayata geçirmek isteyen herkes kendi işini kurmayı tercih ediyor. Ancak mevcut piyasa koşullarında destek almadan yeni bir iş kurabilmekte oldukça güç ve hatta olanaksız olabiliyor. İşte bu noktada gençlerin yeni girişim çalışmaları için KOSGEB hibe desteği sunuyor. KOSGEB hibe programı kapsamında geri ödemesiz tam 65.000 TL tutarında destek alınabiliyor.

KOSGEB’den Genç Girişimcilere Büyük Destek

Türkiye’de kendi işini kurmayı hedefleyen ancak yeterli sermayesi bulunmamasından dolayı bu hedefini ertelemek zorunda kalan genç girişimcilere KOSGEB’den büyük bir müjde geldi. Son yıllarda genç, kadın ve daha pek çok farklı kategorideki girişimciye özel faizsiz kredi ve yanı sıra hibe programları sunan KOSGEB, girişimcileri desteklemeye devam ediyor. KOSGEB’in, Sosyal Güvenlik Kurumu(SGK) ve İŞKUR desteği ile sunduğu yeni genç girişimci desteği ile tam 65.000 TL tutarında hibe desteği alınabiliyor.

Kendi işini kurmak isteyenlerin, kuruluş sürecinde KOSGEB’den geri ödemesiz olarak böylesine bir maddi destek alabilmesi, projelerini hayata geçirebilmesinde önemli bir avantaj sağlıyor. KOSGEB tarafından sağlanan 65.000 TL tutarındaki hibe programından yararlanabilmek için belirli şartların sağlanmış olması da gerekiyor.

KOSGEB 65.000 TL Hibe Desteğini Kimler Alabilir?

KOSGEB tarafından verilen 65.000 TL tutarındaki hibe desteğinden sadece bedensel, zihinsel ve ruhsal yeteneklerini sosyal yönden kayıp etmiş ve bununun sonucunda minimum %40 oranında iş gücü kaybı yaşayan kişiler yararlanabilmektedir. Engelli kişilerin yanı sıra eski hükümlülerde KOSGEB’in bu hibe programından faydalanabilmektedir.

KOSGEB tarafından sunulan 65.000 TL değerindeki hibe programı; 5.000 TL kuruluş işlemleri desteği olarak başlamaktadır. Daha sonra 45.000 TL tutarında kuruluş desteği ve son olarak ise 15.000 TL tutarında işletme giderleri desteği alınabilmektedir. Böylelikle KOSGEB’den daha ilk kuruluş sürecinde toplamda 65.000 TL’lik geri ödemesiz bir maddi destek alabilme şansına sahip olunabilmektedir. Bu hibe desteğinden yararlanmak isteyenlerin projeleriyle birlikte KOSGEB’e şahsen başvuruda bulunmaları gerekmektedir.