Geçtiğimiz ay ülkemizin en yoğun turist alan illerinden birisi olan Antalya'da yaşanan bir tartışmanın ardından, tuvalet işletmecisi 60 yaşındaki Mehmet Özcan darp edilmişti. 2 liralık tuvalet ücretini ödemek istemeyen Rus bir turist ile Mehmet Özcan arasında yaşanan gerilimin tartışmaya dönüşmesinin ardından Özcan, Rus turistin kafasına attığı bir yumruk nedeniyle hastaneye kaldırıldı. Ancak kaldırılmış olduğu hastanede verdiği yaşam mücadelesinden çıkamayan 60 yaşındaki Mehmet Özcan maalesef hayatını kaybetti. Özcan'ı darp eden ve kafasına yumrukla vuran Rus turist ise tutuklandı. İşte haberin detayları!

Oğuzhan Uğur'un Mevzular Açık Mikrofon'a Tarikat Lideri Cübbeli Ahmet Hoca'yı Çağırması Olay Oldu! Oğuzhan Uğur'un Mevzular Açık Mikrofon'a Tarikat Lideri Cübbeli Ahmet Hoca'yı Çağırması Olay Oldu!

2 TL'lik Tuvalet Ücreti Yüzünden

25 Ekim tarihinde yoğun turist nüfusunun bulunduğu Antalya'nın Kemer ilçesinde yaşanan olayda bir Rus turist ile otopark alanındaki tuvalet işletmecisi Mehmet Özcan arasında bir gerilim yaşandı. İlçede bulunan otopark alanındaki tuvaleti işleten Mehmet Özcan, tuvaletten çıktıktan sonra 2 TL tutarındaki tuvalet ücretini ödemeyen Rus turist R.K. ile tartıştı. Tartışmanın ardından R.K.'nin attığı yumrukla yere yığılan 60 yaşındaki Mehmet Özcan, düştüğü yerde başını çarptı. Olayı gören çevredekiler tarafından çağrılan ambulans ile derhal hastaneye götürülen Özcan, ilk müdahaleler ve tedavisinin ardından hastaneden ayrıldı. Bir süre sonra işinin başına geri dönen Özcan, tekrar fenalaştı ve çağrılan ambulansla önce Kepez Devlet Hastanesi'ne, akabinde de özel bir hastaneye kaldırıldı. Hastanede tedaviye alınan Mehmet Özcan, beyin kanaması nedeniyle hayatını kaybetti.

Rus Turist Tutuklandı

Özcan'ın ölüm nedenine ilişkin soruşturma başlatan emniyet güçleri, çevredeki güvenlik kamerası görüntülerini incelemenin yanı sıra olayı görenlerin tanıklığına da başvurdu. Mehmet Özcan'ın darp edilerek beyin kanaması geçirmesine neden olan Rus vatandaşı R.K. derhal gözaltına alındı. Gözaltında ifadesi alınan R.K. sonra sevk edildiği adliyede tutuklandı. 60 yaşında tuvalet işletmeciliği yapan ve Rus turistin kafasına attığı yumruk nedeniyle hayatını kaybeden Mehmet Özcan'ın cenazesini almaya ise Çankırı'dan yeğeni Murat Özcan geldi. Murat Özcan, cenazeyi almaya geldiğinde Mehmet Özcan'ın kanser hastası olduğunu ve bunun yanı sıra bir engelli kızı bulunduğunu söyledi. Ayrıca Murat Özcan, '2 liralık tuvalet ücretini ödememek için yumruk atıyor. Sonrasında beyin kanaması geçiriyor. Hastanede hayatını kaybediyor. Yapanın yanına kalsın istemiyoruz. Bu işin peşin bırakmayacağız' şeklinde konuştu.