Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde "Sahte Doktor"luk Yapan Ayşe Özkiraz'ın Tutukluluk Halinin Devamına Karar Verildi Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde "Sahte Doktor"luk Yapan Ayşe Özkiraz'ın Tutukluluk Halinin Devamına Karar Verildi

Son zamanların en popüler tatlılarından birisi olan magnolia, gerek lezzeti ile gerekse de hafifliği ile yiyen herkesi büyüleyen tatlılar arasında yer alıyor. Sütlü tatlılar içinde gerçekten de oldukça ünlü bir tatlı olan magnolianın kökeninin Amerika Birleşik Devletleri'nin New York şehri olduğu biliniyor. New York'ta bir pastane zinciri olan Magnolia Bakery'den çıkan bu muazzam lezzet kısa bir süre sonra adeta bütün dünyaya yayılıyor. Hem lezzeti hem de estetik görünümü ile milyonların en beğendiği tatlı olan magnolia için size harika bir tarif vereceğiz. Bu tarif sayesinde orijinaline en yakım magnoliayı son derece pratik bir şekilde yapabilir ve hem kendinizi hem de sevdiklerinizi şımartabilirsiniz. İşte sizler için pratik olduğu kadar denenmiş ve herkes tarafından beğenilmiş bir magnolia tarifi, gerekli malzemeleri ve püf noktaları!

Magnolia İçin Gerekli Malzemeler

Magnolia tarifimize geçmeden önce ilk olarak tatlımız için ihtiyacımız olan malzemelerden bahsedelim. Bunun için gerekli olan malzemeler şu şekilde:

  • 2.5 su bardağı süt
  • Yarım su bardağı toz şeker
  • 1 yumurta sarısı
  • 1 yemek kaşığı un
  • 1 yemek kaşığı nişasta
  • 1 paket vanilya
  • 1 yemek kaşığı tereyağı
  • 150 gr sütlü-bitter çikolata
  • 1 kutu krema (200ml)

Tüm bu malzemelerimizi hazırladıktan sonra artık yavaş yavaş magnoliamızın yapım aşamaları ve püf noktalarına geçebiliriz.

Magnolia Tarifi Yapımı

Yiyen herkesin beğendiği ve 7'den 70'e herkesin bayılarak yediği magnolia tarifimiz için ihtiyacımız olan malzemeleri hazırladıktan sonra artık tarifimizin yapım aşamaları ve püf noktalarını uygulamaya başlayabiliriz. Bunun için öncelikle ocakta kullanabileceğimiz derin bir karıştırma kabına süt, toz şeker, yumurta sarısı, un, nişasta, vanilya, çikolata ve tereyağımızı koyarak tel çırpıcı yardımıyla karıştıralım. Ardından tüm malzemelerimizi kattıktan sonra tenceremizi ocağa alalım ve pişirirken karıştırmaya devam edelim. Bir miktar bu şekilde karıştırarak pişmesini sağladıktan sonra karışımımıza 1 kutu kremamızı da ekleyelim. Bir süre de krema ile karıştırdıktan sonra tenceremizi ocaktan alalım. Cam kupalarımıza birer kedi dili bisküvi ya da bebe bisküvisi koyarak az önce pişirmiş olduğumuz karışımımızı dökelim. Kupların üzerine son olarak damla çikolatalarımızdan koyarak tatlımızı süsleyelim.