Pandemi dönemiyle başlayan uluslararası ekonomideki olumsuzluklar, ABD ile Çin arasındaki ekonomi savaşı ve yanı sıra Rusya ile Ukrayna savaşıyla doruk noktaya çıktı. Gelişmiş ülkelerin dahi faiz artırımına gitmesine neden olacak enflasyon yükselişinin yaşandığı bu dönemde klasik iş fırsatlarının haricinde yenilikçi girişim fikirlerine olan talepte arttı. İşte ekonomideki olumsuzluklara rağmen hem şimdi hem de gelecekte kazandıracak başarılı girişim fikirleri!

Scooter Kiralama İşi

Teknolojinin hızlı gelişimi hayatın her alanında olduğu gibi ulaşımda da pratik çözümleri hayatımıza sokuyor. Teknolojinin ulaşım yönündeki gelişmesinin en önemi sonucu ise scooter’lar oldu. Günümüzde büyükşehirlerden, tatil yörelerine kadar her yerde yaygın hale gelen scooter kiralama işi özellikle yaz döneminde büyük kazanç fırsatları sunuyor.

Elektrikli scooter modelleri sayesinde yaz aylarında hem pratik hem de konforlu bir şekilde geziler yapılabilmesi veya ulaşım sağlanabilmesi mümkün oluyor. Ayrıca her yere rahatlıkla girebilmesi trafik vb. sorunlar olmadan daha hızlı ve daha rahat bir şekilde ulaşım imkanı sağlıyor. Bu avantajları nedeniyle de yoğun rağbet gören scooter için kiralama hizmeti sunmak, özellikle Türkiye nezdinde oldukça kazançlı ve geleceği olan iş fikirleri arasında yer alıyor.

Garanti BBVA Müşterileri Geri Ödemesiz 1.000 TL Alacak! Tek Yapmanız Gereken TC Kimliğinizle Başvurmak! Garanti BBVA Müşterileri Geri Ödemesiz 1.000 TL Alacak! Tek Yapmanız Gereken TC Kimliğinizle Başvurmak!

Kuryecilik

Pandemi döneminde e-ticaret hizmetleri oldukça popüler hale geldi. Özellikle toplumun geniş bir kesiminin internet alışverişlerinin avantajlarını ve pratikliğini fark etmiş olması son 2 yıldır e-ticaret pazarının büyük bir hızla büyümesine neden oldu. Talebin her geçen gün artış göstermesi e-ticaret platformu yatırımlarının haricinde burada satılan ürünlerin teslimatında aracı olarak yer alma fırsatı da sunuyor. Günümüzde büyük e-ticaret firmalarının çatısı altında kurye olarak görev alabilme imkanıyla birlikte anlaşmalı olarak firmalara kurye hizmeti verebilme imkanı da bulunuyor.

Özellikle anlaşmalı olarak yapılan kurye hizmetinde teslim edilen ürün başına yüksek kazançlar elde edebilme imkanına sahip olunabiliyor. Günlük ortalama olarak 8 saatlik bir çalışma periyodunda binlerce TL’yi bulan kazançların elde edilebilmesi mümkün oluyor.

Etsy Ürün Satışı

Günümüzün en trend iş fikirleri arasında Etsy ürün satışı yer alıyor. Bu iş modelinde sanal veya dijital ürünlerin Etsy üzerinden satışı gerçekleştirilebiliyor. Uluslararası portföye sahip olmasıyla kolay satış imkanı sağlayan Etsy’de kazançlar Dolar üzerinden elde edilebiliyor.