Kripto paralar, her geçen gün tüm dünyada yaygınlaşmaya devam ediyor. Yüksek kazanç fırsatlarıyla son dönemde yatırımcılarına önemli kazançlar getiren kripto paralara olan ilginin artması, piyasalardaki işlem hacmi ve çeşitliliği de arttırıyor. Bununla birlikte 2022 yılında tarihi çöküşünü yaşayan kripto para piyasalarında, düşüş trendi arasında yükselişiyle dikkat çeken coinlerde bulunuyor. Peki kripto para piyasasına yeni girenler için 2022’nin en kazançlı coinleri hangileri?

Chainlink(LINK)

Son dönemde akıllı sözleşmelere imkan vermesiyle popülerliğini sağlayan bir coin olan Chainlink yani LINK, her geçen gün popülerliğini arttırmaya devam ediyor. Geçen yıl boyunca sürekli yükseliş gerçekleştirerek, değerini katlayan LINK, 2022 yılının da kripto para piyasalardaki düşüş trendi arasında yükselen yıldızı olarak gösteriliyor.

Cardano(ADA)

Bu yıl başından beri tarihi düşüşünü yaşayan Bitcoin ve Ethereum gibi kripto para birimlerine en güçlü alternatif olarak Cardano yani ADA gösteriliyor. ADA, 2021 yılı boyunca kendi blok zincir yapısıyla fark yaratmış ve kripto para piyasalarında işlem hacmini hızla arttıran coin olmuştu. Cardano’da yaşanan yükseliş özellikle tüm yatırımcılar için kısa vadede dahi yüksek kazanç fırsatları yaratmıştı. 2022 yılının ilk 6 ayında dengeli bir seyir gösteren ADA, özellikle orta vadede ve yanı sıra uzun vadede Bitcoin ve Ethereum’un ardından en değerli kripto para birimi olacağı görüşü bulunuyor.

Yapı Kredi Müşterilerinin Dikkatine! Evinize Su, Elektrik, Doğalgaz Faturası Geliyorsa Hemen 150 TL Alabilirsiniz Yapı Kredi Müşterilerinin Dikkatine! Evinize Su, Elektrik, Doğalgaz Faturası Geliyorsa Hemen 150 TL Alabilirsiniz

Locus Chain(LOCUS)

Çok kısa bir süre içerisinde 148 Milyon Dolar gibi bir piyasa değerine ulaşmayı başaran, Locus Chain, 2022 yılı içerisindeki kripto paralardaki düşüş trendinden etkilenmedi ve %454.16 oranında devasa bir değer kazancı sağladı. Bu açıdan 2022 yılının en popüler ve en çok kazandıran coinleri arasına girmeyi başardı. Bu devasa artışın bu yılın sonuna kadar aynı hızda devam edeceği ve piyasa değerinde büyüme kaydedeceği belirtiliyor.

Filecoin(FIL)

FIL koduyla tanınmaya başlayan Filecoin para birimi, çok geniş ve pratikte uygulanabilirliğe sahip olması nedeniyle adından söz ettirmeye başardı. Özellikle 2022 yılı içerisinde Filecoin piyasa değerinin daha da artması yönünde uzman görüşleri bulunuyor. Bu nedenle 2022 yılının en popüler coinleri arasında üst sıralarda kendisine yer buluyor.