Küresel ekonomi dalgalı seyrine devam ediyor. Ticaret piyasalarını ve ülke ekonomilerini olumsuz şekilde etkileyen global krizler, ciddi ekonomik sıkışıklıkların ortaya çıkmasına neden oldu. 2022 yılında ekonomi piyasalarında olumsuz tablolar yaşanıyor olsa da bazı meslekler ciddi kazanç fırsatları sunuyor. 2022’nin en çok kazandıran meslekleri ise merak ediliyor. İşte 2022 yılında en fazla kazanç sağlayan meslekler!

2022’de En Çok Kazandıran Meslekler

2022 yılında finans ve ekonomi piyasalarında olumsuzlar devam ederken, bazı meslekler kazançlarında düşüş yaşamamasının dışında önemli artışlarda sağladı. Eğer ekonomik krizlerin yarattığı gibi 2022 yılında da bazı meslekler için ciddi kazanç fırsatları ortaya çıktı. Bu nedenle geleceğini şekillendirmek isteyen kişiler 2022’nin en çok kazandıran meslekleri hangileri konusunda araştırma yapıyor.

Uzman Doktor

Son yıllarda yüksek kazanç skalası konusunda en dikkat çeken mesleklerin başında sağlık sektörü meslekleri geliyor. Sağlık sektörü paydaşları özellikle de Pandemi dönemiyle birlikte sağlıkta artan ihtiyaçlara yanıt verebilmek adına önemli bir rol üstlendi. Bu durumda 2022’nin en çok kazandıran meslekleri arasında uzman doktorların önemli bir yer edinmesine neden oldu. 2022 yılı istatistiklerine göre uzman doktor mesleğini icra eden kişilerin yıllık ortalama kazanç seviyelerinin 130.000 TL seviyesinde olduğu belirtildi.

Yazılım Mühendisliği

2022’nin en çok kazandıran meslekleri arasında dijital teknolojiyi temel alan meslekler doğal olarak öne çıktı. Özellikle teknolojide yaşanan süratli gelişimi bu alanda yeni meslek alanları yaratırken, mevcut meslek alanlarındaki kazançlarında dev artış yaşamasına neden oldu. Bu nedenle 2022’nin en çok kazandıran meslekleri arasında yazılım mühendisliği de yer aldı. Modern toplum yaşamının her noktasında bu mühendislik alanının izleri ve etkileri bulunuyor. Bu durumda yazılım mühendislerine olan ihtiyacı arttırırken, yazılım mühendislerinin gelirlerini de arttırıyor. Özelikle yazılım mühendislerinin 2022 yılındaki yıllık ortalama kazançları 250.000 TL seviyesine ulaştı.

PTT'den Açıklama Geldi İşe Alımlar Başladı! Sene Sonuna Kadar KPSS Şartı Olmadan 55.000 Kişiye Memuriyet Verilecek! PTT'den Açıklama Geldi İşe Alımlar Başladı! Sene Sonuna Kadar KPSS Şartı Olmadan 55.000 Kişiye Memuriyet Verilecek!

Pazarlama Müdürü

Modern ticaret sisteminde pazarlama ve reklamasyon oldukça önemli bir güce sahiptir. Uluslararası şirketlerden, yerel işletmelere kadar herkes pazarlamanın gücünden faydalanmayı hedefliyor. Bu durumda bu alanda kabiliyetli olan kişilerin yönetici pozisyonda yer edinebilmelerine olanak veriyor. Pazarlama müdürü statüsüyle sınıflandıran kurumsal pazarlama süreçlerinin yönetimini gerçekleştiren kişilerin 2022’deki kazançları ortalama 400.000 TL seviyelerine kadar ulaşıyor.