2022 yılında kendi işinin patronu olmak isteyen ancak nasıl bir iş yapacağına karar veremeyen kişiler, en çok kazandıran girişim fikirlerini araştırıyor. Hem bugün hem de gelecekte yatırımcısına/girişimcisine kazandıracak sektörel açıdan yeni pek çok farklı iş fikri bulunuyor. Bu iş fikirleri arasından en doğru olanı belirleyerek, yatırım yapmak her zaman en kazançlı sonuçların elde edilebilmesine yardımcı olur. İşte yüksek kazançlar sağlayacak 2022 yılının popüler iş ve girişim fikirleri!

Garanti BBVA Müşterileri Geri Ödemesiz 1.000 TL Alacak! Tek Yapmanız Gereken TC Kimliğinizle Başvurmak! Garanti BBVA Müşterileri Geri Ödemesiz 1.000 TL Alacak! Tek Yapmanız Gereken TC Kimliğinizle Başvurmak!

Spotify Baskılı Ürün Satma

Son yılların en popüler müzik dinleme uygulaması Spotify, günümüzün en avantajlı kazanç fırsatlarını sunuyor. Yeni nesil kazanç ve iş fırsatları sunan platformlardan birisi haline gelen Spotify’da “Spotify  Çerçevesi” işi yapılabilir. Kullanıcıların oluşturdukları favori şarkılarını içeren bir baskı uygulaması ile önemli gelirlerle elde edebilme imkanına sahip olabiliyor. Ancak bu iş için ortalama olarak 20.000 TL seviyesinde bir sermayeye ihtiyaç duyulabileceği de unutulmamalıdır.

Etsy Ürün Satışı

Günümüzde sermayeli veya sermayesiz en fazla kazanç getirecek iş fikirleri dijital üzerine kuruludur. Özellikle internet platformları, hem hızlı ve kolay bir şekilde insanlara erişme fırsatı sunması hem de çoğu noktada sermaye gerektirmeyen uygulama imkanlarıyla dikkat çekiyor. Bunlar arasında son döneme Etsy geliyor. Çoğu kişi Etsy üzerinden ürün satışıyla ciddi meblağlar kazanıyor. Özellikle de Dolar üzerinden ödeme yapıyor olması diğer platformlara göre çok daha yüksek kazanç olanağı da sunuyor. Etsy’de mağaza açan kullanıcılar ister dijital ister de fiziksel ürünlerin satışını gerçekleştirebiliyor. Etsy üzerinden her türden ürünü hızlı ve kolay bir şekilde satışa sunabilmek mümkündür.

Trüf Mantarı Toplama

Son yıllarda adından sıkça söz ettiren trüf mantarı, dünyanın en değerli mantar türleri arasında yer alıyor. Özellikle Türkiye’nin Ege Bölgesi’nin iklim koşullarının trüf mantarının yetişmesi konusunda çok uygun olması, vatandaşlara doğadan topladıkları trüf mantarlarıyla ciddi kazançlar elde etme imkanı sunuyor. Olanağı bulunan kişiler kendileri de trüf mantarı yetiştirebiliyor. Trüf mantarı 2022 yılında kilogram fiyatı 2.000 Euro gibi ciddi bir fiyat üzerinden satışa sunulduğundan en karlı iş fikirleri arasında yer alıyor.