Bir seneye daha elveda demek için sayılı günler kala, her yıl sonunda yaşadığımız bazı ritüelleri bu yıl da yaşamaya devam ediyoruz. Henüz yeni gelecek olan yıla hoş geldin demeden önce bu yılın muhasebesini çıkararak sonlarına yaklaştığımız bu yıla layığıyla veda etmeye çalışıyoruz. Bu nedenle de her sene olduğu gibi bu sene de, 2022 yılında neler yaptık, nelerden çok hoşlandık, nelere çok üzüldük yani 2022'nin enlerini toparlamaya başladık diyebiliriz. Bu konuda Google'ın her yıl sonunda paylaştığı arama verileri de yavaş yavaş sosyal medyada yayılmaya başladı bile. Peki 2022 yılında dünya genelinde en çok hangi aktör ve aktrisleri arattığımızı sorgulayıp bir sıralama yapan Google'ın verilerine bir bakalım mı? İşte 2022 yılının en merak edilen ve en çok aratılan oyuncuları!

ABD'li Doktor Linda Kramer, 15 Dakikalığına "Öbür Dünyaya" Gittiğini İddia Etti, Gördüklerini Bir Bir Anlattı! ABD'li Doktor Linda Kramer, 15 Dakikalığına "Öbür Dünyaya" Gittiğini İddia Etti, Gördüklerini Bir Bir Anlattı!

İlk 10 Belli Oldu

Dünyanın en yaygın kullanılan arama motorlarından birisi olan Google, her yıl olduğu gibi bu yıl da 2022'nin 'En'lerini ortaya çıkarmaya başladı. Her gün birçok verinin paylaşıldığı Google, bu yıl da 2022 yılında dünya genelinde en çok araması yapılan aktör ve aktrisleri açıkladı. Açıklanan sonuçlarda 10 numarada Amerikan şarkıcı, oyuncu ve aktivist olan Ezra Miller yer alıyor. Ezra Miller'in ardından ise Julia Fox, Andrew Garfield, Evan Peters, Joseph Quinn, Jada Pinkett Smith, Chris Rock, Amber Heard ve Will Smith gibi isimler geliyor.

 

En Çok Aranan İsim: Johnny Depp

Google'ın en çok aranan oyuncular listesinde bir numarayı alan isim ise ünlü Amerikalı oyuncu, yapımcı ve müzisyen olan Johnny Depp. Tam on kez Altın Küre Ödülü'ne aday gösterilen başarılı oyuncu bugün hala "Dünyanın en büyük film yıldızlarından biri" olarak kabul ediliyor. Google verileri de bunu doğruluyor diyebiliriz. Ancak Deep, oyunculuğu ile olduğu kadar özel hayatı ile de çokça gündemde oldu. Eşi Amber Heard, Depp'in annesinin ölümünün hemen birkaç gün sonrasında Depp'e boşanma davası açmış ve Deep hakkında inaılmaz iddialarda bulunmuştu. Amber Heard'ün iddiasına göre, alkollü olduğu zaman Johnny Depp eline bir şarap şişesi alarak evdeki eşyaları kırmış ve hatta Amber Heard'ın yüzüne cep telefonu fırlatmış. Johnny Depp ise mahkemeye verdiği ifadede, Amber Heard'ın, kendi evinde Elon Musk ve Cara Delevingne ile birlikte üçlü bir ilişki yaşadığını söyleyerek mahkemeye kamera kayıtları sunmuştu.