2022 Yılı salgının etkilerinin azaldığı ve ekonomik olumsuzluklarının kendisini gösterdiği bir yıl olarak başladı. Bunun üzerine Rusya ile dünyanın geri kalanına sıçrayan restleşme ve gerginlik, tüm dünya ekonomisini olağanüstü bir sürece soktu. Bu durumdan en fazla etkilenen piyasa, kuşkusuz kripto para piyasası oldu. Yakın zamanda yaşanan çöküşle birlikte, tüm coinlerin üzerinde ağır baskılar oluştu. Buna rağmen, 2022 yılı içerisinde en çok tercih edilen ve patlama beklentisinin olduğu coinler var. Buna ilave olarak, bu olağanüstülük sırasında bile patlamalar yaşayan ve kazandıran coinlerde bulunuyor. Okuyucularımız için en çok tercih edilen ev en çok kazandıran coinleri inceledik.

Cardano

Elektrik Faturanızda İsminiz Yazıyorsa En Yakın PTT Şubesine Gidin! Faturanızı 216 TL Daha Az Ödeyebilirsiniz! Elektrik Faturanızda İsminiz Yazıyorsa En Yakın PTT Şubesine Gidin! Faturanızı 216 TL Daha Az Ödeyebilirsiniz!

Her ne kadar değer kaybeden coinler arasında olsa da, yakın gelecek ilk üç coinden biri olacağına kesin gözüyle bakılan ADA ya da Cardano, bu yılda en çok tercih edilen coinler arasında yer alıyor. Çevre dostu enerji tüketimi özelliği, gelecekte şansı en yüksek coinler arasında olmasına neden oluyor.

Chainlink

Diğer coinlere benzemeyen yapısıyla, bir hisse senedi gibi çalışan LINK, 2022 yılında en çok rağbet gören coinler arasında yer aldı. Gelecekte Chainlink en değerli coinler arasında yer alacak gibi görünüyor.

Solana

Yenilikçi ve süratli bir blok zinciri olan Solana, aynı zamanda ölçeklenebiliyor. Yapısı nedeniyle oynak bir işlem özelliği bulunan SOL ya da Solana, yatırımcıların en gözde coinleri arasında yer alıyor.

LOCUS Chain

LOCUS doğrudan satın alınamayan ama buna rağmen, 2022 yılı içerisinde sürekli değer kazanan bir coin. 1 Ocak 2022 tarihinde 0.029 dolardan işlem gören coin, % 454.16 oranında değer kazanarak bu olağanüstülükte bile 0.1692 dolardan işlem görmeye başladı. Bu yükselişle piyasa değeri de 148 milyon dolara yükselmiş durumda.

Safe

Safe, Solana üzerinde ilk tam blok zinciri çatalı olma özelliğine sahip. 1 Ocak tarihinde 8.3 dolardan işlem göre coin, bugün 37.03 dolardan işlem görüyor. 2022 Yılı içerisinde % 351.38 oranında yükseliş kaydetti.

Nest Protocol

NEST % 278.62 oranında değer kazanarak, 2022 yılının en çok kazandıran coinleri arasında yerini aldı. Ethereum ağına dayanan bir yapısı olan NEST’ in piyasa değeri de 55 milyon dolara yükseldi. Yakın gelecekte yükselişinin devam etmesi bekleniyor.