2022 yılı başından bu yama her türlü ekonomik gösterge, öngörülemez bir hareketlilik gösteriyor. Dünya genelinde yaşanan ekonomik sorunlar, enflasyon ve resesyon riski, tüm yatırım araçları üzerinde beklenmedik düşüşler ve yükselişler ortaya çıkarıyor. Bu durumdan en fazla etkilenen piyasalardan biri kuşkusuz Kripto Para Piyasası oldu. Geçen yılın sonu için 125.000 dolar seviyesinde beklentiler oluşmuşken, günümüzde yaşanan depremler sonrasında Bitcoin fiyatı 20.000 dolar seviyesinin altına düşme riski taşıyor. Bitcoin 20.000 dolar sınırında uzun zamandır direnmeye çalışırken, altcoinler bu durumdan çok daha fazla etkileniyor ve değer kayıpları % 99 seviyesine ulaşmış coinlerin ortaya çıkmasına neden oluyor. Buna karşın toparlanma beklentisi ve yükselişe geçecek olan coin beklentisi de güçlü bir şekilde devam ediyor. Okuyucularımız için gelecek vat eden ve 2022 yılında bu enkazın içerisinde kazandırmaya devam eden coinlerden bir liste hazırladık.

En popüler Coinler Hangileri?

Aslında en popüler olan ve beklentinin yüksek olduğu alt coinler ile, bu depremde bile yükselen alt coinler farklı gruplar oluşturuyor. Yükselme potansiyeliyle büyük ilgi görmeye devam eden coinler şu şekilde;

ADA Cardano

ADA 2022 yılında büyük bir çıkış yakalamış ve sahip olduğu teknolojiyle en güçlü 3. Hatta 2. Para olmaya aday bir coin. Onun bu özellikleri, işlem görmeye başlamadan önce de biliniyordu ve o zamandan beri ilgi görmeye devam ediyor. Şu anda yükselmesine kesin gözüyle bakılan, potansiyeli en yüksek coinlerden biri olarak görülüyor. Bu sebeple yoğun talep görüyor. Yaşanan bu düşüş sonrasında 0,45 dolar seviyesine gerileyen ADA, geçen yılın sonunda 2.5 dolar seviyesini zorluyordu.

SOL Solana

Solana Bitcoinin düşül baskısına en sağlam karşı koyan coinlerden biri durumunda. Geçen yıl 260 dolar seviyesini zorlayan solana, şu anda 39 dolar seviyesinden işlem görüyor. Bitcoin toparlamasa bile, solananın yakın bir gelecekte yükselmeye başlayacağına dair güçlü bir beklenti var. Bu durum en popüler coinlerden biri olmasını sağlıyor.

Avax Avalanche

Avalanche, geçtiğimiz yılın son zamanlarında 3 dolardan 143 dolara kadar çıkarak, çok büyük bir gelişme göstermiş ve en büyük 10 kripto paradan biri haline gelmişti. Ancak yaşanan deprem elbette onu da etkiledi. Buna karşın, Avax bu depreme iyi bir şekilde direndi ve şu anda geçen yıl 3 dolar olan seviyesinden neredeyse 10 kat daha güçlü. Şu anda Avax 21 dolar seviyesinden işlem görüyor ve hafifi bir toparlanmada yükseleceğine kesin gözüyle bakılıyor.

Elektrik Faturanızda İsminiz Yazıyorsa En Yakın PTT Şubesine Gidin! Faturanızı 216 TL Daha Az Ödeyebilirsiniz! Elektrik Faturanızda İsminiz Yazıyorsa En Yakın PTT Şubesine Gidin! Faturanızı 216 TL Daha Az Ödeyebilirsiniz!