Bu Fiyatları Görenler En Yakın A101 Şubesine Akın Edecek, Tüm Ürünler Kasada %25 Daha İndirimli Olacak! Bu Fiyatları Görenler En Yakın A101 Şubesine Akın Edecek, Tüm Ürünler Kasada %25 Daha İndirimli Olacak!

Kadınların iş hayatındaki varlıklarını ve sürekliliklerini sağlamanın ne kadar zor olduğu her gün bir kere daha gözle önüne seriliyor. Evlenmek, hamile kalmak, doğum yapmak ya da çeşitli rahatsızlıklar sebebiyle hiçbir hak elde edemeyecekleri şekilde işten çıkarılan kadınların sayısı gittikçe artıyor. Hal böyle olunca girişimci ruhlu kadınlar, kendi iş yerlerini açarak hem hayatlarını ve geleceklerini garanti altına almaya, hem de hemcinslerine kendi yaşadıkları yaşamamaları için düzenli istihdam sağlamaya çalışıyor. Ancak tüm dünyayı etkisi altına alan covid 19 küresel salgını, ne yazık ki herkes gibi kadın girişimcileri de ekonomik olarak yaralıyor. Bu tür durumlarda girişimci kadınlara destek bankalardan geliyor. Türkiye'nin üç dev bankası, kadın girişimcileri desteklemek için birbirinden kıymetli kampanyalara imza atıyor. İşte o kampanyalar ve detayları!

Söz Konusu Kadın Girişimcilerse Yapı Kredi'de Limit Yok!

Yapı Kredi bankası, yılların tecrübesiyle kadın girişimcileri maksimum oranda destekleyen bankaların başında geliyor. Kadın girişimcilere özel olarak sunduğu kredi imkanı sayesinde kadınların iş hayatına atılmasını ve iş dünyasında süreklilik edinmesini sağlıyor. Kampanya kapsamında kadın girişimcilere verilecek kredi için herhangi bir üst limit bulunmuyor. Maksimum tutar tamamıyla kredi almak isteyen girişimcinin ödeme gücüne göre belirleniyor. Yapı Kredi'nin kadın girişimcilere destek kredisi kampanyası kapsamında maksimum vade süresi 36 ay olarak belirlenirken, her kredi kullanımında güncel kredi dosya masrafları üzerinden %50 indirim gerçekleştiriliyor. Uzun vade ve dosya masrafı indirimine ek olarak Yapı Kredi kadın girişimcilere 3 ay ödemesiz, aylık eşit taksitli, 3 ayda bir eşit taksitli veya 6 ayda bir eşit taksitli gibi ödeme seçenekleri sunuyor.

Ekonomi Çarkına Katkıda Bulunmak İsteyen Kadınlar Şekerbank'a Koşuyor!

Kadın girişimcileri en çok destekleyen bankalardan biri de Şekerbank oluyor. Şekerbank, 36 ay vade ile 50 bin TL'ye kadar kadın girişimcilere destek kredisi veriyor. Şekerbank'ın verdiği bu kredinin faiz oranları kişiye özel olarak belirleniyor. İş hayatına atılmak isteyen kadınlara destek olan Şekerbank'ın avantajları düşük faiz ve uzun vade ile de sınırlı kalmıyor; kadın girişimci kredilerinde 6 aya kadar ödemesiz dönem verilebiliyor. Şekerbank sayesinde kadınlar da kendi işinin patronu oluyor. Krediden faydalanabilmek için en yakın Şekerbank şubesine kimlik ile giderek başvuru yapmak yeterli oluyor.

Ekonomiye Katkıda Bulunmak İsteyen Kadınların Arkasında İş Bankası Duruyor!

Kadın girişimcilere bir destek de İş Bankası'ndan geliyor. İş Bankası, 6 ay vade ve kişiye özel olarak belirlenen indirimli faiz oranlarıyla 500 bin TL'ye kadar kredi veriyor. Kadın girişimcileri desteklemek için elinden gelenin en iyisini yapan İş Bankası'nın avantajı düşük faiz ve uzun vade ile de sınırlı kalmıyor; aynı zamanda 6 ay ödemesiz dönem sayesinde iş hayatına henüz atılmış olan kadın girişimciler rahat bir nefes alıyor. Bu krediden Hali hazırda ticari faaliyeti bulunan gerçek kişi kadın tacirler, %51 hissesi kadın ortağa ait tüzel firmalar ve Üst düzey yönetici pozisyonlarından en az bir tanesi kadın yöneticiden oluşan ve en az %20 hissesi kadın ortağa ait olan tüzel firmalar faydalanabiliyor. Başvuru içinse en yakın İş Bankası şubesini ziyaret etmek yeterli oluyor.