Ekonomide yaşanan olumsuz tablo, vatandaşların bankalara olan borçlarını ödemekte zorlanmasına neden oluyor. Bankalara borçlu sayısında her geçen gün artış yaşanan 2022 yılında çoğu vatandaşın kredi sicili bozuk durumda bulunuyor. Bu durumda vatandaşın kredi sicili bozuk olduğu için kredi kullanamamasına neden oluyor. Ancak 2022 yılında sicili bozuk kişilere kredi veren bankalar, bu noktada vatandaşa yardımcı oluyor. İşte Türkiye’de kredi sicili bozuk kişilere kredi veren bankalar ve aranan şartlar!

Kredi Sicili Bozuk Olanlar Kredi Kullanabilir Mi?

Bankacılık sektöründe kredi başvuruları için gelir durumunun yanı sıra kredi notu değerlendirmesi yapılmaktadır. Kredi notu, tüketicinin bankacılık sektöründeki ödeme performansı üzerinden “Kredi Kayıt Bürosu(KKB)” tarafından belirlenmektedir. Eğer kişinin bankalara borcu bulunuyor ise kredi notunun düşmesine neden olacak şekilde sicili olumsuz şekilde etkilenir. Bu şekilde kredi sicili bozulan kişilerin bankadan kredi çekmeleri zorlaşır.

Bankalar tarafından kredi sicili bozuk olan kişilerin yapacakları kredi başvuruları genellikle reddedilir. Bu durum 2022 yılındaki negatif ekonomi tablosunda vatandaşın maddi zorluk yaşamasına neden olur. Ancak Türkiye’de bazı bankalar kredi sicili bozuk olan kişilere de kredi vermektedir. İşte 2022 yılında kredi sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar!

Bu Coinleri Almayanlar Çok Üzülecek, Yatırım Uzmanları x50 Yapma Potansiyeli Olan Coinleri Tek Tek Açıkladı! Bu Coinleri Almayanlar Çok Üzülecek, Yatırım Uzmanları x50 Yapma Potansiyeli Olan Coinleri Tek Tek Açıkladı!

CEPTETEB İhtiyaç Kredisi

Türkiye’de kredi sicili bozuk olduğu için kredi kullanmakta zorlanan kişilere CEPTETEB’den büyük kolaylık geldi. CEPTETEB, 2022 yılında kredi sicili bozuk olduğu için kredi kullanamayan kişilere kefilsiz ve evraksız ihtiyaç kredisi sunuyor. Üstelik CEPTETEB’in sunduğu ihtiyaç kredisinde 36 aya varan vade imkanı ve 3 aya varan erteleme imkanı da bulunuyor.

Aktifbank İhtiyaç Kredisi

2022 yılında kredi sicili bozuk olan kişilere yönelik olarak ihtiyaç kredisi veren bankalar arasında Aktifbank yer alıyor. Aktifbank, “N Kolay Kredi” kampanyasıyla tüm kredi sicili bozuk olanlara 40.000 TL’ye kadar düşük faizli ve 36 ay vadeli ihtiyaç kredisi veriyor.

Enpara İhtiyaç Kredisi

Türkiye’nin ilk dijital bankası Enpara, 2022 yılında kredi sicili bozuk olan kişilerin zorlanmadan kredi kullanabilmelerine yardımcı oluyor. Enpara ihtiyaç kredisinde kredi notu, evrak veya kefil talebinde bulunmuyor. Böylelikle kredi başvurusu kolayca onaylanıyor.