Halkbank, kendi işini kurmak isteyen tüm kadın girişimcileri desteklemeye devam ediyor. Halkbank, bu yılda kendi işini kurmak veya büyütmek isteyen kadın girişimcilere sermaye desteği sunuyor. Tüm kadı girişimciler, başvurduklarında 350.000 TL’ye varan faizsiz kredi desteği! Halkbank kadın girişimci faizsiz krediden kimler yararlanır? Halkbank faizsiz kadın girişimci kredisi başvuru koşulları neler? Halkbank’ın kadın girişimciler için sunduğu faizsiz girişimci kredisine dair merak edilen tüm soruların yanıtları haberimizde!

Elektrik Faturanızda İsminiz Yazıyorsa En Yakın PTT Şubesine Gidin! Faturanızı 216 TL Daha Az Ödeyebilirsiniz! Elektrik Faturanızda İsminiz Yazıyorsa En Yakın PTT Şubesine Gidin! Faturanızı 216 TL Daha Az Ödeyebilirsiniz!

Halkbank’tan Kadın Girişimcilere 350.000 TL Faizsiz Kredi

Halkbank ile KOSGEB ortaklığında 2022 yılında da kadın girişimcilere yönelik olarak faizsiz kredi desteği sunuluyor. Kadın girişimciler, kendi adına işletme kurmak veya büyütmek için Halkbank’tan faizsiz girişimci kredisiyle sermaye desteği alabiliyor. Halkbank’ın kadın girişimcileri destekleme projesi kapsamında KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi sertifikası olan 30 yaşını doldurmamış kadın girişimcilere 100.000 TL, en az 1 yıllık ustalık belgesi bulunan ve ilgili meslek kolunda son 1 yıl içerisinde işletme kurmuş olan kadın girişimcilere 350.000 TL faizsiz kredi desteği sunuluyor.

Halkbank Kadın Girişimcilere Faizsiz Destek Paketinden Kimler Yararlanabilir?

Halkbank, kadın girişimcilere 2 farklı faizsiz girişimcilik kredisi seçeneği sunuyor. İlk seçenekte kadın girişimcilerin başvuru yaptıkları tarih çerçevesinde minimum 1 yıllık ustalık belgesine sahip olması şartı aranmaktadır. Bununla birlikte ikinci bir seçenek olarak son 1 yıl içerisinde kendi adına işletme kurduğunu belgeleyen kadın girişimcilere faizsiz girişimci kredisi sunuluyor.

Halkbank’ın faizsiz kadın girişimci kredisinden yararlanabilmek için başvuru sahibinin KOSGEB tarafından sunulan “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” sürecini tamamlamış olması talep edilmektedir. Ayrıca söz konusu girişimci kredisinin kullanılacağı belirtilen projenin KOSGEB tarafından değerlendirilmiş ve onaylanan projeler arasına dahil etmiş olması gerekmektedir. Genç kadın girişimcileri hedefleyen kampanyaya 30 yaşını doldurmamış olan genç kadın girişimci esnaf ve sanatkarlar başvuru yapabilmektedir.

Halkbank Kadın Girişimci Paketi

Halkbank ayrıca kadın girişimcilere yönelik olarak “Kadın Girişimci” paketi de sunuyor. Bu kredi de 6 ay ana para ödemesiz 36 ay vadeli kullanım yapılabiliyor. Kredi limiti ise kendi işini kuran girişimciler 150.000 TL, yeni iş kurmuş ve 6 ayını doldurmamış olan kadın girişimcilere 100.000 TL girişimci kredisi desteği sunulmaktadır.