Halkbank bir kamu bankası olarak, çok çeşitli destek ürünleriyle, her kesim için özel avantajlar sunuyor. Özellikle esnafların desteklenmesi konusunda birçok farklı destek bankanın ürünleri arasında bulunuyor. Yeni girişimcilerin esnaflığı ilk adımlarını kolay bir şekilde atabilmelerine yönelik olarak sunulan “0” faizli krediler bu desteklerden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Ekonominin can damarı durumunda olan esnaflar, ülke ekonomimiz açısından son derece önemli bir role sahip. Bu sebeple onların desteklenmesine yönelik çeşitli projeler devlet tarafından hazırlanıyor. Devlet eliyle sunulan bu desteklerin büyük bölümü Halkbank tarafından veriliyor.

Halkbank Genç Girişimci, Esnaf ve Sanatkara Faizsiz Kredi Desteği

30 Yaşını tamamlamamış KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitim programını tamamlamış genç girişimciler, 100.000 TL üst sınırla faizsiz kredi kullanabiliyorlar. Girişimci, sanatkar veya esnaflar, projelerini hazırlayarak KOSGEB’e sunuyor. Bu projelerin değerlendirilmesinin ardından, Halkbank tarafından 100.000 TL’ye kadar olan kredi finansman desteği, “0” faizli olarak girişimciye veriliyor. Bu krediden faydalanabilmek için, KOSGEB tarafından verilen Hibe veya Kredi desteklerinden yararlanmamış olmak gerekiyor. Kredi faizi Hazine tarafından ödendiği için, devlet kurumlarından alınmış başka bir kredi veya hibe desteği olanlar, bu kampanyadan faydalanamıyor.

O Grubun İçinde Olan Vatandaşlar Son Model Araç Alırken 1 TL Bile ÖTV Ödemeyecek! Sadece Kısa Süre İçin Geçerli O Grubun İçinde Olan Vatandaşlar Son Model Araç Alırken 1 TL Bile ÖTV Ödemeyecek! Sadece Kısa Süre İçin Geçerli

Ustalık Belgesi Sahibi Yeni İş Yeri Kuran Sanatkar ve Esnaflara Faizsiz Kredi

3308 Sayılı Mesleki Eğitim Kanunu kapsamında, alanında başvuru yapıldığı sırada 1 yıldır “Ustalık Belgesi” sahibi olanlar, %100 faiz indirimli kredi kullanabiliyorlar. Krediyi kullanabilmek için 1 yıldır ustalık belgesi sahibi olmak ve son bir yıl içerisinde kendisine ait işyeri kurmuş olduğunu belgelemek gerekiyor. Bu koşulları yerine getiren esnaf ve sanatkarlara, Halkbank’tan kullandıkları kredilerde %100 faiz indirimi uygulanıyor.

Destekten faydalanabilmek için işyerinin faaliyette olması ve son bir yıl içerisinde kurulmuş olması gerekiyor. Ayrıca başka kurumlardan hibe desteği almış olan bu türlü işletmeler, kampanyadan faydalanamıyorlar. Özellikle yeni esnafları ve girişimcileri desteklemek amacıyla verilen bu kredi türünün de, faiz desteğini hazine sağlıyor.

Yeni girişimciler ve esnaflara yönelik olarak, işyerlerini kurmaları sırasında gereken finansman desteği konusunda Halkbank birçok seçenek sunuyor. İşyerini kurmuş olan ve yeni kurulmanın getirdiği ekonomik sorunların üstesinden gelebilmek için de bankaya başvurmanızı tavsiye ederiz.