Kendi işinin patronu olmak isteyenler için sunulan destek programları 2022 yılında da sürdürülüyor. Yeni girişimlerde bulunmayı hedefleyen ancak sermaye ihtiyacı bulunanlar için devlet destekli faizsiz krediler kamu bankası Halkbank tarafından sunuluyor. Hakbank tarafından sunulan girişimcilere yönelik faizsiz kredi kampanyasının detayları açıklandı. İşte 2022 yılında esnaf girişimci kredileri ve detayları!

Cüzdanında ING Kartı Taşıyanların Dikkatine, 31 Mart Tarihine Kadar Başvuru Yaparsanız Anında İndirim Kazanacaksınız! Cüzdanında ING Kartı Taşıyanların Dikkatine, 31 Mart Tarihine Kadar Başvuru Yaparsanız Anında İndirim Kazanacaksınız!

Halkbank’tan Faizsiz Esnaf Girişimci Kredisi

Türkiye’nin kamu bankası Halkbank 2022 yılında da kendi işinin patronu olmak isteyen girişimcilere yönelik olarak faizsiz girişimci kredisi desteği sunuyor. Halkbank tarafından sunulan faizsiz girişimci kredilerinden yararlanmak isteyenler Halkbank’a başvuruda bulunuyor. Halkbank’ın faizsiz esnaf girişimci kredilerinde %0 faiz desteğinin yanı sıra 275.000 TL’ye varan kredi limit seçenekleri sunuluyor.

Halkbank, 2022 yılında girişimci esnaf ve sanatkarlar için “Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri” kefaletiyle faizsiz kredi desteği sunuyor. Bu girişimci esnaf kredisi faizsiz olarak doğrudan Halkbank tarafından sunulmaktadır. Halkbank’ın girişimci esnaf kredilerinde Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından sağlanan %100 faiz desteği bulunuyor. Böylelikle girişimci esnaf ve sanatkarların Halkbank’tan kullanacakları girişimci esnaf kredisi faiz oranları ne olursa olsun, %0 faiz fırsatından yararlanabiliyor.

Halkbank Faizsiz Girişimci Esnaf Kredisi Koşulları

Halkbank tarafından sunulan faizsiz girişimci esnaf kredileri, %100 Maliye Bakanlığı destekli olarak sunulmaktadır. Bu kredilerden yararlanabilmek için KOSGEB tarafından sunulan “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” programının başarıyla tamamlanmış olması ve mutlaka 30 yaşının doldurulmamış olunması gerekmektedir. Bununla birlikte bir diğer faizsiz girişimci esnaf kredisi kampanyasında ise 3308 sayılı “Mesleki Eğitim Kanunu” kapsamında krediye başvuruda bulunduğu tarihte en az 1 yıllık ustalık belgesine sahip olunması ve ilgili meslek kolunda son 1 yıl içerisinde işletme kurmuş olduğunu belgelendirmesi gerekmektedir.

Halkbank tarafından KOSGEB “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” programını tamamlayan, 30 yaşını doldurmamış girişimciler için 100.000 TL limitli faizsiz kredi sunuluyor. Başvuruda bulunan kişi 1 yıllık ustalık belgesine sahip olması ve son 1 yıl içerisinde kendi adına işletme kurduğunu belgelendirmesi durumunda 275.000 TL’ye varan limitli olarak faizsiz ihtiyaç kredisi kullanabiliyor. Üstelik tam 5 yıla varan vade desteğinden de yararlanılabilmesi mümkündür.