Britanya’da yeni kral göreve başlarken, yaşadıklarıyla tüm dünyanın büyük bir hayranlık duyduğu Prenses Diana, yine gündemin en dikkat çeken başlıklarından oldu. Galler Prensesi Diana, yaşadıkları ve boşanmanın ardından geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetmesiyle büyük bir üzüntüye nedne olmuştu. Şimdiyse Prenses Diana’ya ait olan ve ikonik hale gelen eteği ve elbisesi 11.4 Milyon TL’ye satıldı.

Prenses Diana’nın Elbisesi ve Eteği Satıldı

36 yaşında geçirdiği şüpheli bir trafik kazasında hayatını kaybeden Galler Prensesi Diana’ya ait eşyalar satılıyor. Daha önce pek çok kez satışı gerçekleştirilen Diana’nın kişisel eşyaları yine bir açık arttırmada yer aldı. Yapılan açıklamaya göre Prenses Diana’nın pek çok davette giydiği ve ikonik hale gelen “lale” şeklindeki eteği ve omuzları açık olan elbisesi açık arttırmada satışa çıkartıldı.

Gerçekleştirilen açık arttırmada 604.800 Dolar yani yaklaşık 11.400.000 TL’ye alıcı buldu. Açık arttırmada satışa sunulan söz konusu elbise daha önceki farklı bir açık arttırmada 455.000 TL’ye alıcı bulmuştu. Cuma günü ABD’nin New York şehrinde bulunan “Sotheby’s” şirketi tarafından müzayede gerçekleştirildi. Söz konusu müzayede satışı gerçekleştirilen omuz bölgesi açık olan Prense Diana’nın elbisesi ünlü modacı “Victor Edelstein” tarafından tasarlanmıştı.

Yardım Kuruluşlarına Destek Olmuştu!

Prenses Diana’ya ait olan elbise daha önce 1997 yılında gerçekleştirilen bir müzayede satılmıştı. Elbise Prenses Diana tarafından bizzat bağışlanmıştı. Söz konusu müzayede toplam 79 parça elbisenin satışı gerçekleştirilmişti. Christie’s yardım müzayedesinde satışa çıkan söz konusu elbise yaklaşık 24.150 Dolar yani yaklaşık 455.000 TL fiyatla satın alınmıştı. Söz konusu müzayede satışa çıkan elbiselerden toplam 3.25 Milyon Dolar yani yaklaşık 61.000.000 TL gelir elde edildiği açıklanmıştı. Müzayededen elde edilen gelirin “AIDS” ve “Kanser” ile mücadele kuruluşlarına bağışlandığı açıklanmıştı.

Artık Vize Almak Daha mı Kolay Olacak? Schengen'de Yeni Dönem: Dijitalleşme Teklifi Kabul Edildi! Artık Vize Almak Daha mı Kolay Olacak? Schengen'de Yeni Dönem: Dijitalleşme Teklifi Kabul Edildi!

Müzayede Çok Sayıda Ürün Satıldı

Düzenlenen müzayedede eski ABD Başkanı John F. Kennedy’e ait olan ve Marilyn Monroe tarafından kendisine yönelik serenat yapılan 1962 yılındaki doğum günü bileti de satışa sunuldu. Müzayedede ayrıca ünlü basketbolcu LeBron James’in 2013 yılındaki “NBA Finalleri” çerçevesinde “Miami Heat” forması da dahil olmak üzere çok sayıda moda ve eğlence sektöründen dikkat çeken ürünlerin satışı gerçekleştirildi.