Ekonomide yaşanan dalgalanmadan en fazla etkilenen kesimlerden birisi emekliler oluyor. Sadece emekli maaşıyla geçinmek için mücadele eden emekliler, ekonomide yaşanan dalgalanmalardan çok fazla etkileniyor. Artan giderler ve zamlar ile birlikte emekli vatandaşlar, ciddi bir nakit sıkışıklığı içerisinde bulunuyor. Türkiye nüfusunun önemli bir kısmını oluşturan emekliler için bankalardan özel kampanyalar düzenleniyor.

Bankacılık sektöründeki tüm kuruluşlar, emekli vatandaşların emekli maaşlarını kendilerinden almalarını sağlamak için teşvik edici kampanyalara imza atıyor. Son yıllarda emekli maaşı alan vatandaşlara bankalar tarafından emekli maaşı promosyonu kampanyaları yürütülüyor. Her yıl artan rakamlarda uygulanan promosyon kampanyalarıyla, emeklilerin maaşlarını kendisine taşımasını sağlamayı hedefliyor.

Ziraat Bankası ve Vakıfbank Emekliye 750 TL Veriyor

Ziraat Bankası ve Vakıfbank, SGK emeklilerin maaşlarını kendisinden alması koşuluyla promosyon sunuyor. Uzun süredir devam eden kampanya 2022 yılında da uygulanmaya devam ediyor. Kamu bankaları emekliye promosyon kampanyasından yararlanabilmek için emekli maaşının 3 yıl boyunca bankadan alınacağı taahhüdünün verilmesi gerekiyor.

Kamu bankaları 1.500 TL altında emekli aylığına 500 TL veriyor. 1.500 TL ile 2.500 TL arasındaki emekli aylığına 625 TL ve 2.500 TL üzeri emekli aylığına ise 750 TL promosyon veriyor.

Akbank 2500 TL Emekli Promosyonu Kampanyası

Akbank SGK emeklisi olan ve emekli aylığını 21 Ocak 2022 tarihine kadar Akbank’a taşıyanlara emekli maaşı promosyonu veriyor. Akbank emekliye promosyon kampanyasından yararlanabilmek için emekli maaşının 3 yıl süreyle bankadan alınacağının taahhüt edilmesi gerekiyor.

Akbank 1.499 TL’ye kadar emekli maaşları için 1.750 TL, 1.500 TL ile 2.499 TL arasına 2.100 TL promosyon veriyor. Ayrıca 2.500 TL ve üzeri emekli maaşına 2. 500 TL promosyon ödemesi yapıyor.

Akbank'lılar Migros'tan Yapacakları Alışverişler İçin Tam 300 TL Kazanıyor! Bankadan Açıklama Geldi Akbank'lılar Migros'tan Yapacakları Alışverişler İçin Tam 300 TL Kazanıyor! Bankadan Açıklama Geldi

TEB Emekliye Promosyon Kampanyası

TEB tarafından emekliler için 2 farklı promosyon kampanyası sunuluyor. İlk kampanyada emekli maaşını TEB’e taşıyarak, 2 otomatik ödeme talimatı verilmesi halinde 2.750 TL promosyon veriliyor. İkinci kampanyada ise emekli maaşını TEB’den alan ve bankaya başka emekli getirenler için emekli maaşını 250 TL promosyon veriyor. Bu kampanyadan 2.500 TL’ye kadar faydalanılabiliyor.