Sosyal yardımlar kapsamında devlet tarafından Eylül ayına ilişkin ödemeler yapılmaya başlandı. Bu kapsamda Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 2022 Eylül ayı ödemelerine ilişkin bilgilerde paylaşıldı. Buna göre yüz binlerce vatandaşı ilgilendiren o destek ödemesi ile ilgili olarak 2 gün sonra ödemelere başlanacağı belirtildi. Hak sahiplerinin 2 gün sonra banka hesaplarını kontrol etmeleri gerektiği belirtilen açıklamada söz konusu ödemenin detaylarına da yer verildi.

Eylül Evde Bakım Maaşı Ödemeleri İçin Açıklama

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 2022 yılında da evde bakım aylığı desteği alma hakkı olan vatandaşlara yönelik olarak ödemeleri gerçekleştiriyor. Bakanlık tarafından evde bakım aylığı Eylül ayı ödemeleri ile ilgili olarak bir açıklama gerçekleştirildi. Yüz binlerce vatandaşın evde bakım maaşının yatıp, yatmadığı merak ediliyor. Bakanlığın açıklamasına göre 2022 Eylül ayı evde bakım maaşı ödemeleri e-Devlet Kapısı üzerinden öğrenilebiliyor.

Eylül Ayı Evde Bakım Maaşı Ne Zaman Yatacak?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, 2022 Eylül ayı evde bakım maaşı ödemelerinin her ay olduğu gibi gerçekleştirileceğini duyurdu. Bu kapsamda bakanlık tarafından evde bakım aylığı ödemeleri her ayın 15.günü ile 31.günü arasında gerçekleştiriliyor. Ödemeler hak sahiplerinin banka hesaplarına otomatik olarak yatırılıyor. Bu nedenle de bakanlık tarafından 2022 Eylül ayı evde bakım maaşı ödemeleri henüz gerçekleştirilmedi. 2 gün sonra başlayacak evde bakım maaşı Eylül ayı ödemeleri için vatandaşların 15’inden sonra banka hesaplarını kontrol etmeleri gerekiyor.

Garanti BBVA Müşterileri Geri Ödemesiz 1.000 TL Alacak! Tek Yapmanız Gereken TC Kimliğinizle Başvurmak! Garanti BBVA Müşterileri Geri Ödemesiz 1.000 TL Alacak! Tek Yapmanız Gereken TC Kimliğinizle Başvurmak!

E-Devlet Evde Bakım Maaşı Ödemesi Sorgulama

Hak sahipleri her ay evde bakım maaşlarının yatıp, yatmadığını öğrenmek için e-Devlet Kapısı’nı kullanabiliyor. E-Devlet Kapısı üzerinde yer alan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı elektronik hizmetleri aracılığıyla evde bakım maaşı sorgulama yapılabiliyor.

Evde bakım maaşı yatıp, yatmadığını sorgulayabilmek için e-Devlet sistemindeki “Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama” ekranı kullanılabiliyor. Ancak bu ekrandan sorgulama yapabilmek için vatandaşların E-Devlet girişi yapmaları gerekiyor. E-Devlet sistemine giriş yapanlar, ilgili ekrandan hem mevcut aydaki evde bakım maaşı yatıp, yatmadı mı öğrenebiliyor hem de önceki aylara ilişkin ödemeleri görebiliyor.