Türkiye’de milyonlarca vatandaş geliri olmadığı veya gelirini belgelendiremediği için bankalardan kredi çekemiyor. Uzun yıllardır devam eden bu sorun için bankacılık sektöründe çözüm oluşturuldu. Artık gelir belgesi olmayan kişilerde bazı bankalar aracılığıyla ihtiyaçları için kredi kullanabilecek. Bazı bankalar kredi başvurularında gelir belgesi veya kefil talep etmiyor. Böylelikle geliri olmasa bile artık vatandaşlar acil nakit ihtiyaçları için kredi kullanabiliyor. İşte Türkiye’de gelir belgesiz kredi veren bankalar!

Gelir Belgesiz Kredi Çekilebilir Mi?

Bankacılık sektöründe kredi kullanımına ilişkin standart prosedür gereğince başvuru sahiplerinden gelir belgesi talep ediliyor. Gelir belgesi, iyi bir kredi notu ve yanı sıra kefil, tüketicinin kullanacağı krediyi ödeme performansının değerlendirilmesini sağlamaktadır. Bu nedenle Türkiye’de çoğu banka, gelir belgesi olmadan kredi kullanımına onay vermiyor. Ancak belgelendiremediği geliri olmasından dolayı bir türlü bankalardan kredi çekemeyen milyonlarca kişi bulunuyor. Türkiye’de bazı bankalar bu vatandaşların mağduriyet yaşamaması ve ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için gelir belgesiz kredi vermeye başladı. Üstelik bu bankaların bazıları gelir belgesinin haricinde kefilde istemiyor.

Akbank Gelir Belgesiz 125.000 TL Kredi

Türkiye’nin en büyük bankacılık kuruluşlarından Akbank, 2022 yılında tüketicilere gelir belgesiz 125.000 TL’ye varan limitli bireysel ihtiyaç kredisi veriyor. Akbank gelir belgesiz ihtiyaç kredisi için uygulanan faiz oranı ise kişiye özel oluyor. Tüketicinin kredi notunun dışında tebliğ edeceği gelir durumuna göre uygun geri ödeme koşulları sağlayacak bir faiz oranı uygulanıyor. Bankacılık mevzuatları gereğince 50.000 TL’ye kadar 36 ay, 50.001 TL ile 100.000 TL arasında 24 ay ve 100.001 TL ile 125.000 TL arasında ise 12 ay vade seçilebiliyor.

TEB Gelir Belgesiz 100.000 TL Kredi

Türkiye Ekonomi Bankası(TEB), 2022 yılında gelir belgesiz ihtiyaç kredisi veriyor. TEB gelir belgesiz tam 100.000 TL bireysel ihtiyaç kredisi veriyor. Üstelik TEB’in gelir belgesiz ve kefilsiz ihtiyaç kredisine başvuru için şubeye gitmeye gerek yok. CEPTETEB mobil uygulaması üzerinde 7/24 anında gelir belgesiz, evraksız ve kefilsiz 36 aya kadar vadeli ihtiyaç kredisi başvurusu yapılabiliyor.

Burgan Bank Gelir Belgesi 60.000 TL Kredi

Türkiye’nin en yeni bankalarından Burgan Bank, kredi notu düşük olan, gelir belgesi olmayan ve kefili bulunmayan herkese 60.000 TL’ye varan limitli bireysel ihtiyaç kredisi sunuyor. Üstelik Burgan Bank’ta 12 ay vadeye %2.99, 36 ay vadeye %3.65 faiz oranı uygulanıyor.

1 Gün Bile Çalışma Hayatı Olmayan Ev Hanımlarına Hemen 90.000 TL Ödeme Yollanacak, TC'nizle Başvurmak Yetecek! 1 Gün Bile Çalışma Hayatı Olmayan Ev Hanımlarına Hemen 90.000 TL Ödeme Yollanacak, TC'nizle Başvurmak Yetecek!

Odeabank’ta Nakit Hazır Kampanyası

Odeabank, 2022 yılında gelir belgesiz, kefilsiz sadece nüfus cüzdanıyla başvuruda bulunanlara 36 aya varan vadeli ihtiyaç kredisi sunuyor. Üstelik şubeye bile gitmeye gerek olmadan Odebank Mobil uygulamasından müşteri olarak, gelir belgesiz kredi başvurusu yapılabiliyor.