Tüm emekliler için büyük müjde PTT’den geldi. PTT, milyonlarca emeklinin acil olan nakit ihtiyaçları için avantajlı kredi desteği sunuyor. Pandemi döneminde ve 2022 yılının yüksek enflasyon rakamları karşısında emekli maaşı yetersiz kalan tüm emekliler için belirli koşullar altında hemen kredi desteği sağlanmaktadır. PTT ile Aktif Bank arasında imzalanan protokol ile birlikte emekliler çok düşük faiz oranları üzerinden nakit ihtiyaçları için hemen kredi başvurusunda bulunabiliyor.

Asgari Ücretle Geçinmeye Çalışan Vatandaşlara Her Ay 1250 TL Ödeme Devletten Geliyor, Tek Yapmanız Gereken.... Asgari Ücretle Geçinmeye Çalışan Vatandaşlara Her Ay 1250 TL Ödeme Devletten Geliyor, Tek Yapmanız Gereken....

PTT’den Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi Özellikleri

PTT, acil nakit ihtiyacı olan tüm emekliler için çok avantajlı koşullarda ve çok cazip ödeme koşulları ile kredi kullanımının gerçekleştirmesine yardımcı oluyor. PTT ile Aktif Bank arasında sürdürülen anlaşmalar kapsamında PTT, Aktif Bank ile devam eden güncel anlaşmalarına bu krediyi de ekledi. Böylelikle bu Ramazan bayramı döneminde tatil, bayram hazırlıkları ve çok daha fazlası için ihtiyaç duyulan nakit desteği PTT’den geliyor.

PTT tarafından sunulan emeklilere özel ihtiyaç kredisi kampanyası sayesinde 80.000 TL’ye kadar nakit çekim gerçekleştirilebilmektedir. PTT tarafından sunulan emeklilere özel ihtiyaç kredisi için aranan en temel şartların başında tabii ki emekli maaşını PTT’den alıyor olmak veya PTT’ye taşıma taahhüdünde bulunan tüm emekliler, özel koşullardaki bu ihtiyaç kredisi kampanyasından yararlanabilmektedir.

PTT 80.000 TL’ye Kadar Düşük Faizli Emekli Kredisi

PTT tarafından Aktif Bank ortaklığında sunulan emeklilere özel ihtiyaç kredisi tüm emeklilere açıktır. Üstelik PTT Aktif Bank tarafından sunulan düşük faizli emekli kredisinde kefil ve şart aranmıyor. Nakit ihtiyaçları bulunan emekliler en yakın PTT şubesine giderek, hemen başvurusunu yapabiliyor. PTT merkezlerine giderek başvuru yapan emekliler 80.000 TL’ye kadar tam 36 ay vadeli ihtiyaç kredisini sadece %2.49 faiz oranı ile kullanabiliyor.

PTT’nin emeklilere özel 80.000 TL üst limitli olan ihtiyaç kredisinde bankacılık mevzuatları 50.001 TL ile 80.000 TL arasında bulunan limitlerde kullanım için en fazla 24 ay vade seçimi yapılabilmektedir. Uzun vade desteği, uygun faiz oranları gibi önemli avantajlarıyla ihtiyaçlarınıza tam destek sağlayan PTT, 800.000 TL ihtiyaç kredisi kullanabiliyor.