Ekonomideki dalgalanmalar ve artan piyasa fiyatları nedeniyle emekliler, ekonomik olarak zorlu bir dönem geçiriyor. Bu dönemde emeklilere destek olmak isteyen devlet, emekli bayram ikramiyesi vermeye başladı. İlk kez 2018 yılında uygulanan emekli bayram ikramiyesi uygulamasına 2022’de de devam edilecek. Milyonlarca emekli 2022 Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı için emekli bayram ikramiyesini bu yılda almaya devam edecek.

SGK Emekliye Bayram İkramiyesi Uygulaması Nedir?

Sosyal Güvenlik Kurumu(SGK) 2018’den beri her yıl, 2 defa olacak şekilde tüm emeklilere bayram ikramiyesi ödemesi yapıyor. 2018, 2019, 2020 ve 2021 yıllarında Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı öncesinde emeklinin nefes alması için ödeme yapılmıştı. SGK, emekliye bayram ikramiyesi ödemelerini 2022 Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı öncesinde de yapacağını açıkladı.

2022 Bayram İkramiye Ne Zaman Yatacak?

Mart ayının gelmesiyle birlikte bu yıl Nisan ayı ortasında başlayacak Ramazan Ayı telaşı başladı. Ramazan Ayı’nın yaklaşmasıyla birlikte Ramazan Bayramı için verilecek emekli bayram ikramiyesi de gündemdeki yerini aldı. Özellikle 2022’ye girerken yüksek enflasyon ve artan piyasa fiyatları nedeniyle hem asgari ücretlilere, hem kamu personellerine hem de emeklilere önemi maaş zamları yapılmıştı. Bu zamların ardından 2022’de Ramazan Bayramı ikramiyesinin ne kadar olacağı verileceği de merak ediliyor.

2022 Ramazan Bayramı, 02.05.2022 Pazartesi günü başlayacak. Pazartesi gününe denk geliyor olması hafta sonu tatili nedeniyle SGK’nın Ramazan Bayramı emekli ikramiyesi ödemelerinin Nisan ayının son haftası içerisinde yapılacağı tahminin ortaya çıkmasına neden oldu. Ancak SGK’dan ve devletin diğer kademelerinden Ramazan Bayramı emekli ikramiyesi ile ilgili olarak henüz resmi bir açıklama ise gelmedi.

Garanti BBVA Müşterileri Geri Ödemesiz 1.000 TL Alacak! Tek Yapmanız Gereken TC Kimliğinizle Başvurmak! Garanti BBVA Müşterileri Geri Ödemesiz 1.000 TL Alacak! Tek Yapmanız Gereken TC Kimliğinizle Başvurmak!

2022 Ramazan Bayramı Emekli İkramiyesi Ne Kadar Olacak?

İkramiye ödemelerinin ne zaman yapılmaya başlanacağının dışında merak edilen diğer bir konuda Ramazan Bayramı ikramiyesi tutarlarının ne kadar olacağı yönündedir. Resmi bir açıklama gelmemiş olmasına karşın genel kamuoyu beklentisi 2022’de bayram ikramiyelerinin 1.500 TL ile 2.000 TL bandında olacağı yönünde oluyor. 2021’de SGK Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı dönemlerinde emeklilere bayram ikramiyesini 1.100 TL olarak yapmıştı.