Emekliler, maaşlarını farklı bir bankaya taşıdıklarında Sosyal Güvenlik Kurumu(SGK) maaş ödemesi promosyonlarından faydalanabiliyor. Her banka, yeni gelen emekli müşterilerine değişen tutarlarda emekli promosyon ödemesi gerçekleştiriyor. Milyonlarca emekliyi ilgilendiren emekli maaş ödemeleri kampanyasına bir yenisi de Yapı Kredi’den eklendi. Yapı Kredi, emekli maaşını taşıyan tüm yeni emekli müşterilerine tam 2.750 TL’ye varan promosyon ödemesi yapıyor.

Yapı Kredi’den Emeklilere 2.750 TL Promosyon Ödemesi

Yapı Kredi Bankası, Sosyal Güvenlik Kurumu(SGK) emeklisi olan tüm 4A, 4B ve 4C emeklilerine yönelik olarak promosyon ödemesi gerçekleştiriyor. Emekliler, SGK’dan aldıkları emekli maaşını Yapı Kredi’ye taşıdığında anında nakit promosyon ödemesinden yararlanabiliyor. Yapı Kredi Bankası emeklilere nakit promosyon kampanyası 20.01.2022 ile 30.04.2022 tarihleri arasında geçerlidir. Dolayısıyla emeklilerin en geç 30 Nisan tarihine kadar mutlaka emekli maaşı taşıma başvuru işlemlerini tamamlamış olması gerekiyor.

Üstelik Yapı Kredi sadece hali hazırda emekli olanlara değil, yeni emekli olacak kişilere de nakit promosyon ödemesi kampanyasından faydalanmasını sağlıyor. Buna göre SSK ve Bağkur’dan emekli olacak kişiler e-Devlet üzerinde veya SGK müdürlüklerindeki işlemlerinde emekli maaşı ödeme kanalı olarak Yapı Kredi Bankası’nı işaretlemesi gerekiyor. Böylelikle emekli maaşı promosyon ödemelerinden yararlanılabiliyor.

Emekli Maaşı Yapı Kredi’ye Nasıl Taşınıyor?

Emekliler, artık emekli maaşı taşıma işlemlerini şubeye bile gitmeden yapabiliyor. Yapı Kredi müşterisi olan ve farklı bankada olan emekli maaşını buraya taşımak isteyenler Yapı Kredi Mobil veya Yapı Kredi İnternet Şubesi kanalları üzerinden dakikalar içerisinde taşıma işlemini tamamlayabilmektedir. Ayrıca emekli maaşı taşıma işlemleri SGK’nın e-Devlet Kapısı’nda bulunan uygulaması aracılığıyla da gerçekleştirilebilmektedir

Yapı Kredi Emekliye Promosyon Ödemeleri Ne Kadar?

Yapı Kredi Bankası, emeklilere promosyon ödemelerinde maaş tutarı üzerinden hareket etmektedir. Buna göre Yapı Kredi Bankası tarafından sadece emekli maaşını taşıyan ve ek taahhüt oluşturmadan 1.499 TL’ye kadar emekli maaşı alanlara 1.650 TL, 1.500 TL ile 2.499 TL arasında emekli maaşı alanlara 2.100 TL, 2.500 TL ve üzeri emekli maaşı alanlara ise 2.500 TL promosyon ödemesi yapıyor.

Cüzdanında ING Kartı Taşıyanların Dikkatine, 31 Mart Tarihine Kadar Başvuru Yaparsanız Anında İndirim Kazanacaksınız! Cüzdanında ING Kartı Taşıyanların Dikkatine, 31 Mart Tarihine Kadar Başvuru Yaparsanız Anında İndirim Kazanacaksınız!

Yapı Kredi ayrıca 60 gün içerisinde 2 adet fatura otomatik ödeme talimatı oluşturan emeklilere ek 100 TL promosyon veriyor. Ayrıca emekli maaşını taşıyanlar, kredi kartı başvurusunda bulunarak, 30 Nisan’a kadar 500 TL ve üzeri harcama yapmaları durumunda 150 TL ek promosyon ödemesinden yararlanabiliyor. Böylelikle bir emekli Yapı Kredi’ye taşıdığı emekli maaşıyla tam 2.750 TL’ye varan promosyon ödemesi alabiliyor.