1 Gün Bile Çalışma Hayatı Olmayan Ev Hanımlarına Hemen 90.000 TL Ödeme Yollanacak, TC'nizle Başvurmak Yetecek! 1 Gün Bile Çalışma Hayatı Olmayan Ev Hanımlarına Hemen 90.000 TL Ödeme Yollanacak, TC'nizle Başvurmak Yetecek!

Emekli aylıklarını bankalar aracılığıyla alan emekliler, SGK ile bankalar arasında varılan protokole göre nakit promosyon ödemesi alma hakkı kazanıyorlar. Bu haktan faydalanabilmek için, emeklilerin aylıklarını almak istedikleri bankalarla, 3 yıl boyunca kalma taahhüdü de imzalamaları gerekiyor. Özel bankaların emeklileri kendi bankalarına çekebilmek için, protokolde belirlenmiş olan nakit promosyonlara ilave promosyon ödemeleri kampanyaları da bulunuyor. Buna göre emeklilerin aylıklarını hangi bankadan daha avantajlı şekilde alabileceği hakkında araştırma yapması önem kazanıyor. Emeklilerimiz için hangi bankaların ne tür avantajlar sunduğu konusunda bir inceleme hazırladık.

Yapı Kredi Bankası Emekli Promosyonu

Yapı Kredi Bankası, emeklilere en yüksek promosyon ödemesi yapan özel bankalar arasında yer alıyor. Banka emeklilere aylık tutarlarına göre nakit promosyon ödemesi gerçekleştiriyor. 2.500 TL ve üzerinde aylık alan emeklilere, 3 yıl için tek seferlik olmak üzere 2.500 TL nakit promosyon ödemesi yapılıyor. Aylıkları 1.500 TL ile 2.500 T arasında olan emeklilere banka tarafından 3 yıl için, 2.100 TL aylıkları 1.500 TL ve altında olanlara 1.600 TL nakit promosyon ödemesi gerçekleştiriliyor.

Nakit promosyondan faydalanmak için, emeklilerin aylıklarını herhangi bir Yapı Kredi Bankası şubesine taşımaları ve 3 yıl boyunca buradan alacaklarına dair Taahhütname imzalamaları gerekiyor. Banka tarafından emeklilere aylığın taşınmasından itibaren 3 ay boyunca faizsiz bir şekilde kullanılabilen 2.000 TL limitli esnek hesap açılıyor. Ayrıca 60 gün içerisinde verilecek 2 adet fatura talimatıyla, ilave 100 TL promosyon ödülü kazanılabiliyor. Emekliler için özel avantajlar sunan kredi kartı ve çeşitli kredi ürünleri, bankanın emekliler için hazırladığı diğer özel hizmetler arasında yer alıyor.

Garanti BBVA Emekli Promosyonu

Garanti BBVA, emeklilere en fazla nakit promosyon ödemesi yapan ve çeşitli avantajlar sunan bankalar arasında yer alıyor. Buna göre Garanti BBVA aylıklarını bankaya taşıyarak 3 yıl kalmayı taahhüt eden tüm emeklilere, 2.500 TL’ye varan nakit promosyon ödemesi yapıyor. Aylıkları 2.500 TL ve üzer olanlar 2.500 TL, aylıkları 1.500 ile 2.500 TL arasında emekliler, 2.100 TL, aylıkları 1.500 TL ve altında olan emekliler, 1.650 TL nakit promosyon ödemesi alabiliyor.

Banka arıca emekli arkadaşına banka işçin referans olursa, getirdiği her emekli için 250 TL ilave nakit ödül avantajı sunuyor. Bir emekli bu avantajdan en fazla 10 defa yararlanabiliyor ve toplamda 2.500 TL nakit ödül kazanabiliyor. Ayrıca düşük faizli kredi, ödeme talimatına nakit ödül, özel kredi kartı avantajları gibi, emekliler için sunulan çeşitli bankacılık ürünleri var.

Ziraat Bankası Emekli Promosyon

Ziraat Bankası, en fazla emekli müşteriye sahip kamu bankası olarak, SGK ile varılan protokol gereği nakit promosyon ödemesi gerçekleştiriyor. Banka tarafından ilave promosyon ödemesi yapılmıyor. Buna göre aylıkları 2.500 TL ve üzerinde emekliler 750 TL, 1.500 ile 2.500 TL arasında olanlar 625 TL, aylıkları 1.500 TL altında olanlar 500 TL nakit promosyon ödemesi alabiliyorlar. Ödemenin alınabilmesi için, aylıkların herhangi bir Ziraat bankası şubesine taşınması ve 3 yıl bankadan alınacağına dair taahhüt imzalanması yeterli oluyor.