Sosyal medya yine ilginç bir olay nedeniyle adeta ikiye bölündü. Sosyal medyada ortaya çıkan iddiada bir annenin 5 yaşındaki oğlunu hala emzirdiği belirtildi. Sosyal medyada hem olumsuz hem de olumlu eleştiriler alan olaya ilişkin Dünya Sağlık Örgütü tarafından da bir açıklama yapıldı. İşte şaşırtan olayın detayları!

5 Yaşındaki Çocuğunu Emzirmeye Devam Ediyor

Sosyal medya yeni bir tartışma konusunu bulmuş gibi görünüyor. Sosyal medyaya taşınan yeni olayda bir annenin 5 yaşındaki oğlunu hala emzirmeye devam ettiği belirtildi. Gelen bilgilere göre Avustralya’da yaşayan “Lauren McLeod” isimli bir anne açıklamalarda bulundu. McLeod’un yaptığı açıklamada yer verdiği ifadeler ise sosyal medyada tartışmalara neden oldu.
29 yaşındaki anne, 5 yaşına giren “Bowie” isimli oğlunu halen emzirmeye devam ediğini belirtti. Genç anne, söz konusu açıklamasının devamında bu yaklaşımı nedeniyle pek çok insan tarafından da aşırı şekilde yargılanmakta olduğunu belirtti.

Nusret, Maçka'daki Park Hyatt Oteli İçin Tanıtım Videosu Yayınladı, Gözlükle Duşa Girdi! Nusret, Maçka'daki Park Hyatt Oteli İçin Tanıtım Videosu Yayınladı, Gözlükle Duşa Girdi!

Genç anne açıklamasında 5 yaşına gelen çocuğunu halen emzirme gibi bir düşüncesinin kendisi içinde asla söz konusu olmadığını belirtti. Ancak kendisinin de her anne gibi çocukları için elinden geleninin en iyisini yapmak için uğraştığını belirtti.
Lauren açıklamasının devamında hem kendisinin hem de eşinin 2 yaşına kadar anne sütü içmiş olduklarını belirtti. Bu nedenle de Bowie isimli çocuklarının 2 yaşına girmesinden sonra artık emmek istemeyeceği öngörüsünde olduğunu belirtti. Genç anne yaptığı açıklamasının devamında her hafta 3 defa olacak şekilde uyumadan önce 5 yaşındaki çocuğunu emzirmeye devam ettiğini belirtti. Genç anne söz konusu durumun herhangi bir tuhaf yanının olmadığı savunmasında bulundu.

Sosyal Medyayı İkiye Böldü

Söz konusu haberin sosyal medyaya taşınmasıyla birlikte yeni bir tartışma konusu gündeme geldi. Sosyal medyada bazı kullanıcılar, genç annenin son derece iğrenç bir tutuma sahip olduğunu ve çocuk istismarında bulunduğu değerlendirmelerinde bulunuyor. Genç anne ise çocukların düzenli yemek yediğini ve kendileri açısından en doğru olanı yaptıklarını ve zorlu günün sonunda uyku öncesinde daha sağlıklı bağ kurabildiklerini dile getirdi.