2022 Yılı Ocak ayı itibariyle 13 milyonu aşan emekli sayısı, bankalar için yüksek potansiyele sahip müşteriler olmalarını sağlıyor. SGK ile bankalar arasında varılan protokol gereği, standart olarak sunulan Emekli Promosyon ödeme sistemi zaten bulunuyor. Bu kapsamda 3 yıl belirli bir bankadan aylığını almayı taahhüt eden tüm emekliler, aylıkları oranında promosyon alıyorlar. Ancak TEB bu promosyon rakamlarına ilave promosyonlar belirleyerek, yeni emekli olanlar için özel bir kampanya hazırlamış.

TEB Yeni Emekli Promosyon Kampanyası

Kampanya 29.12.2022 tarihi itibariyle, emekliliğini yeni kazanmış emeklileri kapsıyor. Bu tarih itibariyle yeni emekli olacak herkes, SGK müdürlüklerine verilen Tahsis Talep ve Beyan Taahhüt Belgesi üzerinde banka tercihini Türk Ekonomi Bankası olarak yapmalıdır. Bunun yanında banka şubelerine başvurarak da emekli maaşlarınızı TEB’e taşımanız mümkün oluyor.

Bu koşulları sağlayan yeni emekliler, aylıklarını TEB’e taşıyarak 3 yıl boyunca TEB şubeleri aracılığıyla almaları gerekiyor. Buna ilave olarak 2 adet fatura otomatik ödeme talimatı verilmesi durumunda, alınan promosyon miktarı şu şekilde belirlenmiş;

1 Gün Bile Çalışma Hayatı Olmayan Ev Hanımlarına Hemen 90.000 TL Ödeme Yollanacak, TC'nizle Başvurmak Yetecek! 1 Gün Bile Çalışma Hayatı Olmayan Ev Hanımlarına Hemen 90.000 TL Ödeme Yollanacak, TC'nizle Başvurmak Yetecek!
  • 1.499 TL’ye kadar emekli aylıkları için 500 TL promosyona ilave 1.350 TL promosyon. Toplam 1.850 TL tek seferde nakit promosyon ödemesi.
  • 1.500 ile 2.499 arasında emekli aylığı olanlara 625 TL promosyon ödemesine ilave 1.675 TL promosyon. Toplam 2.300 TL tek seferde nakit promosyon ödemesi.
  • Aylıkları 2.500 TL ve üzeri olan emeklilere 750 TL promosyon ödemesine ilave 2.000 TL promosyon. Toplam 2.750 tek seferde nakit promosyon ödemesi.

Yeni emeklilerin, verdikleri 2 adet fatura talimatını da 3 yıl boyunca sürmeleri gerekiyor. Bu talimatların 3 yıldan önce talimatlarının durdurulması ya da 3 defadan fazla otomatik olarak ödenememesi durumunda, kıyas sistemine göre promosyon iadesi gerçekleşiyor.

Emekliler ayrıca banka tarafından sunulan çeşitli özel bankacılık ürünlerinden faydalanabiliyor. Ayda 3 defa 6.500 TL sınırlı olmak üzere, yabancı banka ATM’leri aracılığıyla para çekimi yapabiliyorsunuz. EFT ve Havale işlemleri internet şubesi aracılığıyla yapıldığında, emeklilerden işlem ücreti alınmıyor. Emeklilere özel olarak ATM’lerde günlük çekim limiti 10.000 TL olarak belirlenmiş. CEPTETEB Mobil uygulamasında bulunan “ Emekli Maaşım TEB Menüsü” aracılığıyla, emeklilere özel tüm bankacılık ürünlerini takip edebiliyorsunuz.