Bankalar emekli müşterileri kendilerine çekebilmek için, sürekli yeni kampanyalar hazırlamaya devam ediyorlar. SGK ile bankalar arasında varılan protokole göre, 3 yıl boyunca aynı bankadan aylığını almayı taahhüt eden her emekli promosyon ödemesi alabiliyor. Bununla birlikte, Özel bankalar bu promosyonlara ilave promosyonlar hazırlıyor ve yanı sıra çeşitli özel avantajlar sunarak, emeklileri bankalarına çekmeye çalışıyor. Sizler için bazı bankaların ne tür avantajlar sunduğunu derledik.

Emekli Promosyonu Türk Ekonomi Bankası

TEB emeklilerin 3 yıl boyunca kendi bankasından aylığını alması halinde promosyon ödemesi gerçekleştiren bankalardan biri. Ayrıca verilecek 2 fatura ödeme talimatıyla, bankadan 2.750 TL’ye kadar varabilen promosyon alınabiliyor. 1.500 TL’ye kadar aylığı olan emekliler bankadan 500 TL olan nakit promosyon ödülüne ilave 1.350 TL promosyon alabiliyor. Dolayısıyla toplam alınan nakit promosyon 1.850 TL oluyor.

1.500 TL ile 2.500 TL arasında aylık alan emekliler için Banka tarafından toplam 2.300 TL promosyon ödemesi veriliyor. Aylıkları 2.500 TL ve üzerinde olan emeklilerse, 2.750 TL bir seferlik nakit promosyon ödemesi alabiliyor. Bu promosyonları alabilmek için, emekli aylığınızı TEB şubelerinden birine transfer etmeniz ve 2 adet fatura talimatı oluşturmanız gerekiyor.

Emekli Promosyonu AlbarakaTürk

AlbarakaTürk katılım bankacılığının önemli isimlerinden biri olarak faaliyet gösteriyor. Banka emeklilerin aylıklarını taşıyarak, 2 yıl boyunca kalmaları halinde, her emekliye 50 TL WorldPuan veriyor. Tüm ATM’lerden ayda 2 sefer ücretsiz işlem yapabilme şansı, müşteri hizmetlerine doğrudan bağlanabilme gibi çeşitli avantajlar da sunulan diğer hizmetler.

Emekli Promosyonu Kuveyt Türk

Katılım bankacılığının önemli aktörlerinden olan Kuveyt Türk, emekli müşterileri çekebilmek için ilave ödül sunan bankalardan bir diğeridir. Emekli aylıklarını Kuveyt Türk şubelerine transfer ederek, 3 yıl boyunca buradan almayı taahhüt eden tüm müşteriler, 1.000 TL’ye varan promosyon ödemesi alabiliyorlar. Aylıkları 1.500 TL’ye kadar olan emeklilere 750 TL, 1.500 ile 2.500 TL arasında olanlara 875 TL, 2.500 TL ve üzeri aylığı olan emeklilereyse 1.000 TL promosyon ödemesi yapılıyor. İlk ay aylığın Kuveyt Türk şubesine yatırılmasıyla birlikte, nakit promosyon ödemesini alabiliyorsunuz.

Garanti BBVA Müşterileri Geri Ödemesiz 1.000 TL Alacak! Tek Yapmanız Gereken TC Kimliğinizle Başvurmak! Garanti BBVA Müşterileri Geri Ödemesiz 1.000 TL Alacak! Tek Yapmanız Gereken TC Kimliğinizle Başvurmak!

Emekli Promosyonu Kampanyası Garanti BBVA

Emekli müşterileri bankaya çekmek için, en yoğun kampanya hazırlayan bankalardan biri Garanti BBVA. Bankadan 2.500 TL’ye varan promosyon ödemesi alınabiliyor. Aylıkları 1.500 TL’ye kadar olan emekliler 1.650 TL, aylıkları 1.500 iler 2.500 TL arası olan emekliler 2.100 TL ve aylıkları 2.500 TL ve üzerinde olan emekliler 2.500 TL nakit promosyon ödülü alabiliyor. Bunun için aylığın Garanti BBVA şubelerinden birine nakil edilmesi ve 3 yıl boyunca buradan alınması gerekiyor. Banka ayrıca çeşitli bonus fırsatları, özel kredi avantajı ve emekli arkadaşını getir kampanyasıyla, emekli müşteriler için çeşitli fırsatlar sunuyor.