2022 yılının ikinci çeyreğine gelişmiş olunmasına karşın halen Pandemi etkileri hem sağlıkta hem de ekonomide tüm hızıyla devam ediyor. Tüm dünyada artan enflasyon, Türkiye gibi kırılgan ekonomiye sahip ülkelerde maddi sorunlara neden oluyor. Nakit sıkışıklığı yaşayan kişiler için ise bu dönemde PTT’den SMS ile kredi desteği geldi. İşte PTT SMS ile kredi kampanyasının detayları!

Cüzdanında ING Kartı Taşıyanların Dikkatine, 31 Mart Tarihine Kadar Başvuru Yaparsanız Anında İndirim Kazanacaksınız! Cüzdanında ING Kartı Taşıyanların Dikkatine, 31 Mart Tarihine Kadar Başvuru Yaparsanız Anında İndirim Kazanacaksınız!

PTT Kefilsiz İhtiyaç Kredisi Kampanyası

PTT ile Aktif Bank arasında imzalanan yeni protokol ile birlikte kefilsiz, şartsız ve şubeye gitmeye gerek olmadan anında kredi kullanılabiliyor. PTT’nin SMS ile kredi kampanyasından yalnızca emekliler yararlanabiliyor. Emekli maaşını, PTT şubelerinden alan tüm emekliler hemen SMS ile ihtiyaç kredisi başvurusu yapabiliyor.

PTT’nin Aktif Bank aracılığıyla emekli müşterileri için sunduğu ihtiyaç kredisinde kefil veya şartta bulunmuyor. Böylelikle emekliler sadece emekli maaşları sayesinde PTT’den Aktif Bank emeklilere özel ihtiyaç kredisini kefilsiz ve şartsız olarak kullanabiliyor.

PTT’den Emeklilere 80.000 TL Limitli Kredi

PTT, tüm emekli maaşı müşterilerine kefilsiz ve şartsız sunduğu ihtiyaç kredisi kampanyasında, 80.000 TL üst limit sunuyor. Emekliler 80.000 TL’ye kadar olan acil nakit ihtiyaçları için PTT’ye başvuruda bulunabiliyor. Üstelik kefil ve şart gerekmediği gibi emekliye özel ihtiyaç kredisi başvurusu içinde şubeye gidilmesine gerek bulunmuyor.

PTT’nin 80.000 TL üst limitli emeklilere özel ihtiyaç kredisinde tam 36 aya varan vade imkanı da bulunuyor. Ancak bankacılık sektörü gereğince 36 ay vade 50.000 TL’ye kadar seçilebiliyor. 50.001 TL ile 80.000 TL arasındaki limitli kredi kullanımlarında en fazla 24 ay vade seçimi yapılabiliyor. PTT’den 80.000 TL limitli ve 36 aya varan vadeli emekliye özel ihtiyaç kredisi kullanımlarında sadece %2.49 faiz oranından yararlanılabiliyor.

PTT SMS ile Kredi Başvurusu

PTT şubelerine gitmeye gerek kalmadan acil nakit ihtiyacı oluşan her an SMS ile kredi başvurusu yapılabiliyor. PTT SMS ile kredi başvurusu için “PTT”, “T.C. Kimlik Numarası” bilgilerini yazıp, “3050” numarasına SMS gönderilmesi yeterlidir. Başvurular dakikalar içerisinde değerlendiriliyor ve en kısa süre içerisinde onaylanan kredi limiti emeklinin PTT hesabına kullanıma hazır olarak aktarılıyor.