PTT'den Açıklama Geldi İşe Alımlar Başladı! Sene Sonuna Kadar KPSS Şartı Olmadan 55.000 Kişiye Memuriyet Verilecek! PTT'den Açıklama Geldi İşe Alımlar Başladı! Sene Sonuna Kadar KPSS Şartı Olmadan 55.000 Kişiye Memuriyet Verilecek!

Son yıllarda emeklilere her bayram öncesinde rahat bir nefes aldıran emekliye bayram ikramiyeleri, 2022’de de verilecek. SGK ve Bağkur emeklileri, bereketiyle gelen Ramazan ayının sonunda bayram sevincini bayram ikramiyesiyle katlıyor. Geçtiğimiz yıllarda Ramazan Bayramı için emeklilere verilen bayram ikramiyesi bu Ramazan bayramında da verilecek. Peki 2022 Ramazan bayram ikramiyesi ne kadar olacak? Bayram ikramiyeleri ne zaman ödenecek? Sorularının yanıtları ise haberimizde!

Ramazan Sonunda Bayram İkramiyesi

Son birkaç yıldır sürdürülen bayram öncesinde emeklilere ikramiye dağıtımı, bu yılda devlet tarafından sürdürülecek. İlk haftasında bulunduğumuz Ramazan ayının sonunda Ramazan bayramı içinde devlet emekliye bayram ikramiyesi dağıtacak. 2022’de de emekliye bayram ikramiyesi dağıtılacağı açıklanınca, milyonlarca emekliyi heyecan sardı. Emekliler bayram ikramiyesi ne zaman yatırılacak ve 2022’de emekli bayram ikramiyesine zam gelecek mi sorularını merak etmeye başladı.

Ramazan Bayramı İkramiyesi Ne Zaman Yatacak?

Ramazan Bayramı, 2022’de 2.05.2022 tarihine denk geliyor. Son yıllarda her yıl 2 defa olacak şekilde (Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı) öncesinde emekli ikramiyesi verilecek. Bu nedenle emekliler Ramazan Bayramı ikramiyesinin 02.05.2022 yani bayramın ilk gününden önce verilmesini bekliyor. Daha önceki yıllarda da olduğu gibi Ramazan Bayramı öncesinde emeklilerin hesaplarına bayram ikramiyelerinin yatırılması bekleniyor.

Emekliler hesaplarına yatırılacak emekli ikramiyelerini T.C. kimlik numaralarının son rakamına göre belirlenecek sırada alabilecek. Ancak tüm emeklilerin Ramazan Bayramı öncesinde dağıtılan emekli bayram ikramiyelerini alabilmeleri sağlanacak.

Emekliye Bayram İkramiyesine Zam Gelecek Mi?

Zam, 2022’de her günün temel olgularından birisi haline geldi. Yüksek enflasyon ve Pandemi gibi etkenler nedeniyle 2022 ekonomik olarak sadece ülkemizde değil tüm dünyada çok ciddi olumsuzluklar yaşıyor. Durum böyle oluca ülkemizde emekli kesimi ekonomik olumsuzluklardan en fazla etkilenen kesim oluyor. Emeklilerin Ramazan Bayramı için alabileceği bayram ikramiyesi ise rahat bir nefes almalarına yardımcı olacak.

Her şeye zam gelen bu dönemde emekli bayram ikramiyesine de zam gelip, gelmeyeceği merak ediliyor. Daha önceki yıllarda emekliye bayram ikramiyesi 1.100 TL olarak ödeniyordu. Ancak resmi olmasa da kulislerde dönen iddialara göre bu yıl sonunda %36.08 olarak açıklanan enflasyon rakamı oranında bir artış yansıtılması bekleniyor.