Amerikan Güreşinin Efsanelerinden Hulk Hogan Artık Sadece Koltuk Değnekleriyle Yürüyebiliyor! Amerikan Güreşinin Efsanelerinden Hulk Hogan Artık Sadece Koltuk Değnekleriyle Yürüyebiliyor!

2023 Yılına girmemize çok az bir zaman kala, hala ülkemizde açlık nedeniyle ölen çocukların olduğunu, birkaç gün önce 6 yaşında yaşamını açlık nedeniyle kaybeden Nur Elif T. İle hatırladık. Geçen hafta içerisinde Eskişehir’ de yetersiz beslendiği için, 6 yaşındaki Nur Elif T. Hayatını kaybetti. Bu elim olay sonrasında Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer tarafından, ikinci dönemi 6 Şubat 2023 tarihinde başlayacak olan ikinci dönemle birlikte, tüm ülkede okul öncesi çağdaki eğitim alan tüm öğrencilere ücretsiz yemek verileceğini açıkladı. CHP; İYİ Parti ve HDP tarafından okullarda bir öğün ücretsiz yemek dağıtımı için ek bütçe teklifleri, AK Parti ve MHP oylarıyla reddedilmişti.

Yetersiz Beslenmeden 6 Yaşında Kız Çocuğu Yaşamını Yitirdi

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Bilsem Yapay Zeka Atölyeleri İşbirliği Protokol Töreni’nde katıldı. Törende konuşan Bakan Özer, okullaşma oranındaki artışa vurgu yaparak, “ 19 yılda yüzde 11 olan okullaşma oranı, yüzde 99’a ulaştı. İlkokuldaki yüzde 90 okullaşma oranı, yüzde 99.63’e, ortaöğretimdeki yüzde 44 olan okullaşma oranı, yüzde 95.06’ya ulaşıyor. Son 20 yıl eğitimin tüm kademelerinde okullaşma oranının, ilk Cumhuriyet tarihinde yüzde 95’in üzerine çıktığı bir döneme tekabül ediyor” dedi.

Türkiye’de Okul Öncesi Eğitimdeki Tüm Okullarımızda Ücretsiz Olarak Yemek Vereceğiz

Bakan Özer, son dönemde yemekle ilgili yapılan spekülasyonlardan bahsederek “ Öğretmenlik Meslek Kanunu’ndan sonra, 6 ay tepindiler.  O bitince şimdi çocukların aç kaldığıyla ilgili spekülasyonlar yapılmaya başlandı. Milli Eğitim Bakanlığı daha önce olmayan sistemi devreye soktu. Taşımalı eğitimde tüm çocuklara ücretsiz yemek veriliyor. Yaklaşık 1 milyon öğrenci taşımalı eğitimde yemek yerken, biz bunu 1.8 milyona çıkarttık. Meclis’teki bütçe görüşmesinde de açıkladığım gibi, okul öncesi eğitimdeki tüm okullarda ücretsiz yemek vereceğiz. Hazırlıklarını yapıyoruz. Allah’tan bir şey olmazsa 2023 yılının sonuna kadar demiştik kademeli ama, beklemeyeceğiz. İkinci dönem yani 6 Şubat’ta, eğitim öğretim başladığı zaman, Türkiye’de okul öncesi eğitimdeki tüm okullarımızda ücretsiz olarak yemek vereceğiz “ dedi.

Konuşmanın devamında Bakan Özer ; “ Yine bu kapsamda taşımalı eğitimle öğrencilerin gittiği okulda, taşımalı eğitimden yararlanmayan öğrencilerin de yemek yemesini sağlıyoruz. Bir ilave daha yapacağız. Pansiyonlu okullarda sadece pansiyonlu öğrenciler ücretsiz olarak öğle yemeği yiyordu. O okulda pansiyon varsa tüm öğrencilere ücretsiz olarak yemek vereceğiz. Dolayısıyla bu adımlarla 1.8 milyonu, 5 milyonun üzerine çıkaracağız. Bir ay içerisinde. Başka sürprizlerimiz olacak inşallah. ” dedi.