Maalesef her geçen gün hem kadınlar hem de çocuklar için işlenen cinsel istismar suçları ile karşı karşıya gelmeye devam ediyoruz. Son olarak ise İzmir'de O.Y. isimli bir erkeğin 6 ve 12 yaşlarında bulunan yeğenlerine cinsel istismarda bulunduğu ortaya çıktı. Konuya ilişkin ortaya çıkartılan fotoğraf ve ses kayıtlarının incelendiği mahkemede, O.Y. hakkında ceza indirimi uygulanmadan 30 yıl hapis cezası verildi.

ABD'li Doktor Linda Kramer, 15 Dakikalığına "Öbür Dünyaya" Gittiğini İddia Etti, Gördüklerini Bir Bir Anlattı! ABD'li Doktor Linda Kramer, 15 Dakikalığına "Öbür Dünyaya" Gittiğini İddia Etti, Gördüklerini Bir Bir Anlattı!

Karar Çıktı

Çocuk istismarları konusunda oldukça kötü bir sicile sahip olan ülkemizde son olarak İzmir'den yeni bir haber daha eklendi. 23 yaşında olan O.Y. isimli erkeğin 6 ve 12 yaşlarındaki erkek yeğenlerine cinsel istismarda bulunduğu iddiası üzerine yargı süreci başlamıştı. Dayıları tarafından cinsel tacize maruz kalan çocuklardan 12 yaşında olanı, 6 yaşındaki kardeşinin de aynı istismara maruz kaldığını önce annesine anlattı. Hem kardeşinin hem de kendisinin yaşadıklarını ailesine anlatan 12 yaşındaki ağabey, ayrıca bu istismarın fotoğraflarını da çekmeyi başardı. Dayılarının cinsel istismarının fotoğraflarını gören annenin derhal kardeşi hakkında şikayetçi olmasının ardından 23 yaşındaki O.Y. emniyet güçleri tarafından gözaltına alındı. Emniyet Müdürlüğü'nde vermiş olduğu ifadenin ardından tutuklanan O.Y., İzmir 11 Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada üzerine atılan suçlamayı kabul etmedi.

30 Yıl Ceza Aldı

6 ve 12 yaşındaki çocuklara yönelik ‘Nitelikli cinsel istismar’ suçundan tutuklu yargılanan dayı O.Y., görülen mahkeme sonrasında 30 yıl hapis cezası alırken cezaya ayrıca indirim uygulanmadı. Davayı takip eden Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı İle Mücadele Derneği(UCİM) İzmir İl Sorumlusu Avukat Esra Yılmaz, çocukların yaşadıkları karşısında susmadıklarını ifade ederek, ‘’Anne yapılan kötülüğün karşısında durarak evlatları için mücadele etti ve kardeşi hakkında şikayetçi oldu. Çocuklarımız artık konuşuyor. Yaşadığı istismarı anlatan çocuklara bizler ‘kahraman çocuklar’ diyoruz. Kendilerine yapılan bu kötülüğü ifşa ediyorlar. Kahraman çocuklarımız konuştukça diğer çocuklara da ilham oluyor. Ve sanıkların ceza almalarını sağlıyorlar. Bu çocuğumuz da yaşadıklarını anlattı. Sanık 30 yıl ceza aldı ve mahkemece herhangi bir  indirim de uygulamdı. Aileler artık şikayet aşamasındayken UCİM ihbar hattına ihbarda bulunmaya başladı. Sürecin nasıl ilerleyeceğine dair sorular soruyorlar. Ailelerin bu suçu ihbar etmelerini, çocuklarının beyanlarına ve yaşadıklarına güvenmelerini, çocuklarının yanında olmalarını istiyoruz.” dedi.