Van'da Yaşayan 9 Yaşındaki Mete Durna, Köpek Saldırısı Sonucu Hayatını Kaybetti! Van'da Yaşayan 9 Yaşındaki Mete Durna, Köpek Saldırısı Sonucu Hayatını Kaybetti!

Geçtiğimiz günlerde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun YSK’ya hakaret nedeniyle yargılandığı davadan infaz kararı çıkmıştı. Kararın ardından İstanbul Saraçhane’de 6’lı masa üyeleri bir araya gelmişti. O günden itibaren başlayan 6’lı masanın dağılacağı iddialarına karşı yeni bir hamle geldi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti lideri Meral Akşener ilk defa görüşme gerçekleştirdi. İşte detaylar!

İki Lider Arasında Görüşme

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener bugün ikili görüşme gerçekleştirdi. İki lider Ankara’da Çankaya Belediyesi’ne ait olan Ahlatlıbel Tesisleri’nde gerçekleştirildi. Kemal Kılıçdaroğlu, görüşmenin gerçekleştirildiği Çankaya Belediyesi Ahlatlıbel Tesisleri’ne saat 19:33 itibariyle giriş gerçekleştirdi. CHP liderinin tesislere gelmesinin ardından yaklaşık 10 dakika sonra İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de tesislere giriş yaptı. İkili toplantının gerçekleştirildiği tesisler, 6’lı masa olarak isimlendirilen 6 siyasi partinin bir araya geldiği ve toplantı gerçekleştirildiği ilk yer olarak biliniyor.

İmamoğlu Yüzünden Gerilim Yaşanmıştı

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Meral Akşener tarafından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve yanı sıra Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş isimlerinin Cumhurbaşkanlığı adaylığıyla ilgili açıklamalarına tepki göstermişti. Meral Akşener, daha önce gerçekleştirdiği açıklamalarında hem İmamoğlu’nun hem de Yavaş’ın Cumhurbaşkanlığı adaylığına asla hayır demeyeceklerini belirtmişti.

Meral Akşener’in bu açıklamaları üzerine Kemal Kılıçdaroğlu, başka bir partinin farklı bir partinin iç işlerine kesinlikle karışmaması gerektiği ve her partinin kendine ait kural ve düzenlerinin mevcut olduğu yönünde bir açıklamayla yanıt vermişti.
Söz konusu açıklamanın ardından İYİ Parti lideri Akşener ise böyle bir durumun söz konusu olmadığını, kendisinin söylediğinin adaylık tespiti ve o tespit konusunda herkesin tamamen hür ve bağımsız olduğu yönünde bir açıklamada bulunmuştu.
Geçtiğimiz günlerde İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun hapis ve siyasi yasak cezası alması ardından Saraçhane’de Meral Akşener ve İmamoğlu yakın pozlar vermişti. Dev gövde gösterisinin yapıldığı bir mitingin düzenlenmesi ve bu sırada Kemal Kılıçdaroğlu’nun Almanya’dan dönüş yolunda olması da tartışmalara yol açmıştı.