Salgın nedeniyle yaşadığımız sıkıntılar, ekonomide yaşanan yeni düzensizliklerin ortaya çıkmasına sebep oldu. Salgın sonrası normalleşmeye çalıştığımız dönemde, yaşanan Ukrayna krizi ve uluslararası piyasalarda yaşanan dalgalanmalar ortaya çıktı. Dünyanın büyük bir bölümünde yaşanan enflasyon ve ekonomik dar boğazdan ülkemiz hatırı sayılır ölçüde etkileniyor. Yaşanan bu olağanüstü süreçte, Denizbank, Garanti BBVA, TEB, Şekerbank gibi bankalar, özel bir bankacılık stratejisi izliyor. Özellikle nakit sıkışıklığının yükselmesi, bu darboğazdan süratle kurtulabilmemiz için, bankacılık sektöründen sürekli yeni ve çözüme odaklı ürünlerin sunulmasına sebep oluyor. Süratli başvuru, süratli onay, kolay kullanım seçenekleri gibi çeşitli avantajları bir arada sunan bankaların ürünlerini, yazımızın devamında ayrıntılarıyla inceledik.

Denizbank İhtiyaç Kredisi Avantajları

Denizbank kredi finansman desteğini en fazla sunan bankalar arasında yer alıyor. Banka % 2,52’den başlayan faiz oranlarıyla sunduğu ihtiyaç kredisinde, yasal limitleri zorluyor. Yasalar göre 50.000 TL ve üzeri krediler en fazla 24 ay vadelendirilebiliyor. 50.000 TL ve altındaki kredilerse 36 aya kadar vade seçeneğine sahip şekilde sunuluyor. Farklı özelliklere sahip başvuru sahiplerine, özelliklerine, kullanılan kredi miktarı ve vade uzunluğuna göre farklı faiz oranları uygulanıyor. İnternet bankacılığı, mobil şube, ATM ve banka şubelerinden başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Şubeye başvururken yanınızda sadece kimliğinizin olması yeterli oluyor. Kredi başvurusu, onay süreci ve kredinizin hesabınız geçmesi birkaç saat içerisinde tamamlanan işlemler.

TEB İhtiyaç Kredisi Avantajları

Kredi ürünleri konusunda çok sayıda seçenek ve çeşitli avantajlar sunan diğer bir banka Türk Ekonomi Bankası. Banka CEPTETEB sistemiyle veya doğrudan banka tarafından sunulan çok çeşitli ihtiyaç kredisi ürünlerine sahip. % 1,59’dan başlayan faiz oranlarıyla en uzun 36 ay vadeye kadar kredi kullanabiliyorsunuz. 50.000 TL ve üzerindeki krediler, yasal mevzuat gereği 24 ay olarak vadelendirilebiliyor. Bankanın faiz oranı politikası, kullanılan kredi miktarı, vade uzunluğu ve başvuru sahibinin risk durumuna göre farklı olarak uygulanıyor. Ayrıca tüm ihtiyaç kredilerinde 3 ay ödeme erteleme avantajı da bulunuyor.

3 Özel Banka Evinizden Bile Çıkmadan Hesabınıza Para Yollayacağını Açıkladı, TC Kimlik Numaranızı SMS Göndermek Yetiyor 3 Özel Banka Evinizden Bile Çıkmadan Hesabınıza Para Yollayacağını Açıkladı, TC Kimlik Numaranızı SMS Göndermek Yetiyor

Şekerbank İhtiyaç Kredisi Avantajları

Şekerbank’ın kredi faiz oranı % 2,5’dan başlıyor. Bankadan kullanılan krediler yasal mevzuata göre 50 TL ve üzeri için 24 ay vadeye, altı için 36 ay vadeye kadar kullanılabiliyor. 3 geri ödeme ertelemesi alternatifi Şekerbank’ta da var. Aynı zamanda talep edilmesi halinde artan taksitli geri ödeme seçeneğiyle, yıl bazında artarak daha kolay bir geri ödeme sağlayan seçenekte sunulan avantajlar arasında yer alıyor. Başvurularınızı sekerbank.com.tr üzerinden hemen gerçekleştirebilirsiniz.

Garanti BBVA İhtiyaç Kredisi Avantajları

Garanti BBVA en fazla kredi finansmanı sağlayan bankalar arasında yer alıyor. Bunun ana nedeni, bankanın her kesime ve özelliğe uygun çeşitli kredi seçenekleri sunuyor olması olarak öne çıkıyor. Banka tarafından 50.000 TL ve üzeri için 24, altı için 36 ay vade seçeneği sunuyor. Eylül 2021’den bu yana uygulanan yasal mevzuat gereğince, tüm bankalar en uzun bu vadeleri sunabiliyorlar. Banka % 2,24’den başlayan faiz oranlarıyla kredi sunuyor. Üst limitler, başvuru sahibinin özelliklerine göre değişiklik gösteriyor. Başvurularınızı garantibbva.com.tr, mobil ve internet şubeleri, ATM’ler ve banka şubelerinden hemen gerçekleştirebilirsiniz.